Інфографіка: як у Києві та Херсоні переселенцям отримати місце у садочку

27 січня Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 86. Відтепер у державні садочки позачергово зараховують дітей внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та дітей, які мають статус постраждалих ...

Садочки Київ та Херсон
Інфографіка: як у Києві та Херсоні переселенцям отримати місце у садочку

27 січня Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 86. Відтепер у державні садочки позачергово зараховують дітей внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та дітей, які мають статус постраждалих внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.  

Юристи КримSOS розповідають про нововведення та як стати до черги в садочок у електронній черзі в Херсоні та Києві й яка є різниця.  

Як у Києві переселенцям з Криму віддати дитину до садочку  

У грудні 2020 року, до прийняття вказаної постанови, на “гарячу лінію” КримSOS  звернулась кримчанка Есма. Вона розповіла, що з дитиною зараз живе у Солом’янському районі м. Києва та мають довідку внутрішньо-переміщеної особи. Проте, працівники районного управління освіти відмовились видати направлення на зарахування малечі в ясельну групу садочку. А без цього направлення адміністрація дошкільного закладу не може прийняти дитину.  

— Фактично, право на влаштування дітей ВПО у дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади передбачено ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Із довідкою ВПО відділ освіти мав направити дитину до садочка, де є вільні місця. Проте, не можна було вибирати у який саме садочок, а сама процедура не була регламентована — розповідають юристи КримSOS, — Ми подзвонили в управління освіти у відділ пільгових категорій та Есмі видали потрібне направлення. ЇЇ дитина потрапила у садочок.  

Згідно постанову № 86 Кабінету Міністрів України, діти переселенців мають право позачергово зараховуватись на вільні місця у садочку. Тож, якщо дитину потрібно віддати у дошкільний навчальний заклад “ще учора” — звертайтесь до районного відділу освіти. Там підкажуть де є вільні місця. Коли ж є час — ставайте у електронну чергу.  

— Групи у садочках на новий навчальний рік формують у квітні. Тобто після 20 березня можна телефонувати до управлінь освіти — тоді буде більший вибір вільних місць. Якщо дитині потрібно прямо зараз йти до садочка — ми теж орієнтуємо по кількості вільних місць. Проте усе залежить вік віку дитини, — зазначають в Оболонському районному відділу освіти.  

В управлінні освіти Шевченківського району зазначають, що для зарахування дитини потрібно принести довідку ВПО (видану на дитину) в районному відділі освіти. На час карантину потрібно узгодити час зустрічі, контакти районних відділів освіти можете переглянути тут.

— Підтвердити пільгу на час карантину можна електронною поштою. А от чи зміниться щось для дітей-ВПО — поки не знаємо, можливо, найближчим часом отримаємо роз’яснення. У кожному випадку варто уточнювати у спеціаліста з електронної черги району, — кажуть у відділі освіти. 

Загалом, аби записати дитину до садочку у Києві потрібно проти просту процедуру:  

  1. Зареєструватись на Порталі дошкільної освіти Києва  
  1. Заповнити заявку з контактною інформацією про дитину та батьків. 
  1. Обрати не обмежену кількість садочків, без прив’язки до району — можна дивитись на розташування на карті чи у списку.   
  1. Вказати пільгу та підтвердити її у районному управлінні освіти.  
  1. Очікуйте на запрошення — у заявці можете відкрити назву садочку та  переглянути під яким номером дитина на зарахування.  

Запрошення до садочку надсилають батькам СМС та на пошту. На прийняття рішення у батьків буде 10 днів. За цей час потрібно подати документи або відмовитись від запропонованого садочку (але лише тричі).   

— Зареєстровані як переселенці у передмісті Києва. До метро — 20 хвилин на автобусі, проте адміністративно – живемо у селі. Тож могли розраховувати лише на сільський садочок, де по 50-60 дітей в одній групі. Деякі батьки обирають приватні садочки та платять по 7-15 тис. грн на місяць. Але більшість, як і ми – возять у київські садочки, — розповідає переселенка Анна Петриченко, —  Дитину зареєстрували в електронній черзі майже одразу після народження. Отримали запрошення 1 червня минулого року. Але спершу відмовились — бо було дві пересадки транспорту. Другий варіант нас цілком задовільнив та восени у 2,10 роки пішли у садочок.  

Особливості черги до херсонських садочків 

У Херсоні теж працює електронна черга до садочків. У січні кожного року керівники дошкільних навчальних закладів у системі вказують приблизну кількість місць у їх закладах. Зараховують дітей яслів у серпні, а якщо є вільні місця у старших групах — набирають дітей впродовж року.  

В Управлінні освіти Херсонської міської ради розповіли, що діти переселенців дійсно зараховують позачергово та вони можуть розраховувати на пільги в оплаті за харчування.  

— Підтвердити пільгу потрібно за 10 днів після реєстрації у черзі та це можна зробити в електронному форматі — надіславши лист із довідкою в садочок. Проте краще прийти особисто, — зазначає Тетяна Чурілова, начальник відділу  дошкільної освіти Управління освіти Херсонської міської ради. 

У правилах електронної реєстрації дітей до ДНЗ Херсону прописані наступні кроки: 

  1. Вибір садочкуна сайті управління освіти міста є карта та перелік садочків різного типу. Батьки можуть завчасно переглянути скільки дітей зареєстровані в черги до садочку та обрати лише ОДИН садочок. 
  2. Реєстрація до садочку через онлайн-заявку — у питанні про пільгу потрібно обрати 4 рядочок “діти військовослужбовців… Та діти внутрішньо-переміщених осіб та воїнів АТО”.  Пільгу потрібно підтвердити у директора обраного садочка. 
    Якщо усе зробили вірно — на пошту прийде лист із підтвердженням та код, за яким потім будуть зараховувати у садочок. Його потрібно обов’язково зберегти. Щоб змінити садочок у заявці — потрібно спочатку видалити створену анкету.
  3. Підготовка до зарахування — коли у садочку з’явиться вільне місце — на пошту надсилають лист та батькам дають 20 днів для зарахування у садочок. Після цього часу — місце віддають іншій дитині. 

Якщо виникають питання щодо реєстрації у садочок в Херсоні — звертайтесь до відділу Координації діяльності закладів дошкільної освіти міста за номером: (0552) 42-44-57, (0552) 49-50-20.  

— Були масові звернення по цій проблемі коли не працювала електронна черга у садочки. Але у відділі освіти нам завжди допомагали вирішувати ситуації. Зараз усе біль-менш нормально працює, — зазначають юристи Херсонського офісу КримSOS.  


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

Мінветеранів винесло на обговорення проєкт постанови про створення Українського ветеранського фонду

У Слов’янську проведено тренінг «Діти і війна. Навчання технік зцілення»

Подкаст "Ваше право" від Харківської асоціації незрячих юристів

Депутатський прийом: як львів’янам знайти приймальні своїх обранців

Дніпропетровщина активно створює дієву регіональну команду

Добірка безкоштовних інформаційних ресурсів для публічних службовців