Інфографіка: що нового на КПВВ з Кримом у листопаді

Експерти КримSOS 10 та 15 листопада відвідали КПВВ «Чонгар» та «Каланчак». Дивились як працює сервісна зона, пункти експрес-тестування та відділи надання адмінпослуг. Про результати розповідають далі ...

9
Інфографіка: що нового на КПВВ з Кримом у листопаді

Експерти КримSOS 10 та 15 листопада відвідали КПВВ «Чонгар» та «Каланчак». Дивились як працює сервісна зона, пункти експрес-тестування та відділи надання адмінпослуг. Про результати розповідають далі у цій статті. 

Довідки про результати тестування – видають не всюди 

 З 21 жовтня для подорожей Україною на автобусах чи потягах потрібно мати сертифікат вакцинації або довідку з негативним тестом. Останню – видають на КПВВ «Каланчак». 

«До сих пір у пункті експрес тестування на Чонгарі не можна отримати довідку з негативним тестом на коронавірус. Людей знімають з самоізоляції, але на цьому усе.  Ми отримуємо багато скарг від кримчан щодо цієї ситуації, адже багато хто потім їде на потягом з Новоолексіївки. Єдиний варіант для них – добратись на приватному транспорті до Генічеська чи іншого міста й там за власні гроші знову здавати тест заради документу», – зазначає Марія, юристка  КримSOS.

Вона розповіла, що на обох КПВВ в середньому щодня проходить тестування від 100 до 200 людей. Це трохи менше, ніж було у жовтні. Й так само потік кримчан залежить від графіку перевізників. Зокрема, на КПВВ «Чонгар» найбільше людей зранку та після обіду. 

Нагадуємо, що час роботи пунктів тестування на коронавірус трохи відрізняється. На КПВВ «Каланчак» безкоштовні експрес-тести роблять з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 15:00. А на КПВВ «Чонгар» – з понеділка по неділю з 9:00 до 16:00.

«Останнім часом зустрічаємо у соціальних мережах історії про продаж підроблених довідок та сертифікатів вакцинації на КПВВ чи сусідніх містах. Хотіли  б наголосити, що це незаконно. Просимо кожного пам’ятати це та не погоджуватись на сумнівні  пропозиції», – зазначає Олексій Тільненко, координатор Херсонського офісу КримSOS. 

Сервісна зона – без місць обігріву та інфраструктури 

За місяць з останнього моніторингу не змінилась ситуація з інфраструктурою на обох КПВВ. До сих пір там немає банкоматів, відділень пошти, магазинів, кав’ярень. Чи не єдиний плюс – є вбиральні.  

«На пункті «Каланчак» закриті приміщення, що побудували під автостанцію та для зони відпочинку. Туди ніхто потрапити не може. Щоб трохи зігрітись – люди заходять у приміщення ЦНАПів», – розповідає Марія, . 

Трохи відрізняються частота та якість обслуговування двох пунктів: на Каланчаку вивозять сміття декілька разів на тиждень. «А на Чонгарі навіть вікна мили, коли ми були там з візитом. Там усе досить охайно», – зазначає Марія. 

Дорога – продовжується ремонт 

Триває ремонт дороги від КПВВ «Чонгар» біля Новотроїцького. На певному відрізку рух транспорту можливий тільки на одній полосі. Тому місцями є невеликі затори.  

«Зараз дорога з Херсону займає 3,5 години. До ремонту – декілька годин, – розповідає Марія, – Сподіваємось, що до літа завершать роботи». 

Фото: КримSOS

Нагадуємо, що українці з тимчасово окупованих територій можуть безкоштовно записатись на щеплення від коронавірусу. У Херсонській області працюють 10 медичних закладів, де роблять безкоштовне щеплення від COVID-19: три у Херсоні, по одному у Новій Каховкі, Генічеську, Бериславі, Голій Пристані, Скадовську, смт Чаплинка та смт Новотроїцьк.  


Тематика публікації:         

Останні публікації цього розділу:

Психологічна підтримка населення: безкоштовна гаряча лінія

Як повномасштабна війна РФ проти України змінила життя кримчан — думки влади та правозахисників

Діти-переселенці можуть отримати допомогу від держави

У Запоріжжі волонтери запустили “гарячу лінію” допомоги людям під час війни

Кампанію електронного декларування доходів у 2022 році продовжено

П'ять порад від УВС: як ефективно спланувати роботу з волонтерами під час війни