ICCUA.Разом до відновлення: новий інструмент фандрейзингу для громад України

У час, коли Україна продовжує боротися за свою незалежність та територіальну цілісність, прифронтові громади опинилися у надзвичайно складній ситуації. З одного боку, вони потребують термінового ...

Green Save The Planet Flat Illustrative Facebook Post  (3)
ICCUA.Разом до відновлення: новий інструмент фандрейзингу для громад України

У час, коли Україна продовжує боротися за свою незалежність та територіальну цілісність, прифронтові громади опинилися у надзвичайно складній ситуації. З одного боку, вони потребують термінового відновлення інфраструктури та підтримки місцевого населення, а з іншого – не можуть розраховувати на повноцінне державне фінансування через високі ризики, пов’язані з близькістю до зони бойових дій. Саме в цьому контексті народилася ідея створення інструменту для органів місцевого самоврядування, який міг би підтримати відновлення у громадах, наближених до зони бойових дій.

Попри наявність в Україні великої кількості платформ для отримання ресурсної допомоги, управління відновленням чи обміну досвідом, громади не мали можливості напряму швидко та без задіювання третіх осіб отримати фінансову допомогу. Навіть державна цифрова екосистема DREAM, яка забезпечує фінансування інфраструктурних проєктів, немає функціоналу для підтримки проєктів юридичними та фізичними особами. Це створює прогалини співучасті та у в можливостях збору коштів від приватних осіб, які часто бажають підтримати місцеві ініціативи та проєкти відновлення.

Розробка нового інструменту стала можливою завдяки спільним зусиллям громадської організації «НОВА Енергія» та Асоціації «Український національний комітет Міжнародної Торгової палати» (ICC Ukraine). У рамках співпраці, закріпленої Меморандумом у лютому 2024 року, було розроблено платформу ICCUA.Разом до відновлення –  https://connect.iccua.org/

Її головна мета – простий та доступний веб-майданчик для залучення коштів від небайдужих громадян та бізнесу, що хочуть підтримати відновлення українських громад. Тепер кожен охочий зможе легко знайти проєкт, який відповідає його цінностям та переконанням, і зробити внесок у його реалізацію.

На даний момент на платформі  ICCUA.Разом до відновлення  вже доступний робочий пілотний проєкт, який потребує підтримки. Це чудова можливість протестувати новий модуль та підтримати  “Реставрацію підлоги в укритті Самотоївського ліцею Краснопільської ТГ” за посиланням: https://connect.iccua.org/demand/restavraciia-pidlogi-v-ukritti-samotoyivskogo-liceiu-krasnopilskoyi-tg  

Чому саме співпраця з Міжнародною Торговою палатою є ефективним способом для розвитку такої ініціативи, враховуючи, що мова йде про ОМС? Є кілька ключових факторів:

  1. Міжнародна мережа контактів: ICC Ukraine має доступ до глобальної мережі бізнес-контактів, що дозволяє залучати не лише українських, а й міжнародних донорів до підтримки проєктів місцевого самоврядування.
  2. Розуміння потреб бізнесу: ICC Ukraine добре розуміє мотивацію та очікування бізнесу від благодійних ініціатив, що дозволяє ефективно комунікувати цінність проєктів місцевого самоврядування для потенційних донорів.
  3. Досвід у сфері прозорості та підзвітності: Це забезпечує високий рівень довіри до платформи з боку всіх учасників процесу, що особливо важливо для проєктів, реалізованих органами місцевої влади.

Платформа  ICCUA.Разом до відновлення пропонує ряд інноваційних функцій, які роблять процес фандрейзингу для органів місцевого самоврядування більш ефективним та прозорим:

- Детальні профілі проєктів громад з чіткими цілями, бюджетами та очікуваними результатами;

- Система моніторингу та звітності, яка дозволяє донорам відстежувати прогрес підтриманих ініціатив місцевої влади;

- Можливість для донорів покрити лише частину фінансування проєкту відновлення. 

Важливо відзначити, що платформа не лише вирішує поточні проблеми з фінансуванням місцевих проєктів, але й створює основу для довгострокового партнерства між бізнесом та органами місцевого самоврядування. Це може стати каталізатором економічного відродження прифронтових територій після завершення активних бойових дій.

Якщо ваша громада також бажає долучитися до ініціативи та опублікувати власний проєкт відновлення, будь ласка, звертайтеся на пошту [email protected] для отримання більш детальної інформації про приєднання!

Ресурс розроблено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

 


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

«Оцінка результатів надання послуг військовим та цивільним з ампутаціями»: результати дослідження

В Ріпкинський громаді на Чернігівщині працюють над Статутом громади

“Що відбувається?”: проміжні результати спільного проєкту ІМІ та Суспільне Чернігів

У Здолбунові, на Рівненщині, працюють над темою гендерної рівності

Згуртованість та синергія: досвід Козельщинської громади Полтавщини

Допомагаємо тим, хто потребує на Харківщині і Сумщині! Надаємо гуманітарну допомогу, здійснюємо психологічну та соціальну підтримку