Хто заслуговує на довіру виборців: як звітують депутати Дніпровської міськради в останній рік своєї каденції

Станом на кінець липня звіти про діяльність за 2019 рік подали 42 з 64 депутатів Дніпровської міської ради або 65,6%. У відсотковому співвідношенні найкращі показники демонструють цього року фракції  ...

Додано:
D_Chernyshov

КАГ_шаблони для координаторів, копія, копия
Хто заслуговує на довіру виборців: як звітують депутати Дніпровської міськради в останній рік своєї каденції

Станом на кінець липня звіти про діяльність за 2019 рік подали 42 з 64 депутатів Дніпровської міської ради або 65,6%.

У відсотковому співвідношенні найкращі показники демонструють цього року фракції  “Наш край” та “Об’єднання “Самопоміч” – 100% депутатів подали звіти за минулий рік, відповідно це 5 (“Наш край”) та 3 (“Об’єднання “Самопоміч”) депутати міської ради.

Дещо відстають від них УКРОП (17 з 20 депутатів або 85% фракції прозвітували про свою роботу за минулий рік), “За Життя” (5 з 6 депутатів або 83,3%). З позафракційних депутатів – 6 з 10 прозвітували про свою роботу (60%).

Гірші показники у “Громадської сили” та “Європейської солідарності”: лише 2 з 6 депутатів (33,3%) у кожній фракції прозвітували про свою діяльність. А найменший показник у “Опозиційного блоку”, де звіти подали 2 з 8 депутатів (25%).

Звітування по фракціях

Рік тому про свою діяльність за 2018 рік прозвітували 47 депутатів, що є більшим, ніж 42 депутати у цьому році. А за свою діяльність у 2017 році станом на кінець червня 2018 року прозвітували 45 депутатів Дніпровської міської ради, що теж є кращим за цьогорічний показник. Ця тенденція характерна для більшості міст, де Інститут “Республіка” аналізував результати звітування депутатів.

У цьому році, у порівнянні з попередніми, фракція “Наш Край” спочатку скоротилася: 3 депутати вийшли з неї та стали позафракційними. Це Олег Григорук, Руслан Вишневецький та Василь Губерт.

22 депутати міської ради наразі не подали звітність про свою тогорічну діяльність. Щоб не порушувати законодавство України, вони це можуть зробити до кінця 2020 року.

Збереглися і проблеми попередніх років у звітуванні депутатів: окремі обранці приховують адреси зроблених робіт або надають неповний перелік робіт, а інші виставляють досягнення департаментів міської ради на своїх округах – за свої власні (слід відзначити, що здебільшого депутати розмежовують у звітах, за якою програмою були виконані роботи). Не у всіх звітах є інформація про кількість проведених зустрічей з виборцями на округах, особистих прийомів депутата, виконаних передвиборчих та поствиборчих обіцянок, кількість та суть підготованих звернень, проектів рішень тощо.

Звіти депутатів міської ради публікуються на їхніх сторінках на сайті Дніпровської міської ради: https://dniprorada.gov.ua/uk/persons/category/deputati-miskoi-radi-/ або https://edeputat.dniprorada.gov.ua/uk/deputies. Окремі депутати додатково публікують звіти на власних сторінках у соціальних мережах або іменних інтернет-сайтах.

На сторінках депутатів кожен мешканець міста може знайти межі округу, який представляє депутат, контакти його помічників, час та адресу прийому громадян, звіти за попередні роки роботи у міській раді. Також звідти можна дізнатися, скільки засідань постійних депутатських комісій та пленарних засідань сесії ради відвідав обранець.

Звіти депутатів виставляються на сайті міської ради після того, як депутати їх передають у департамент забезпечення діяльності міської ради.

Ті депутати, які вказали це у своїй звітах, за минулий рік сумарно провели 409 зустрічей з виборцями та прийняли понад 15 тис. громадян.

Найбільш поширеним за минулий рік видом діяльності депутатів було надання адресної матеріальної допомоги соціально незахищеним або малозабезпеченим громадянам. У звітах про це згадали всі 42 депутати. Водночас можна сказати, що й 22 інші депутати, які не звітували, теж роздали ці гроші. У бюджеті міста передбачається на цю статтю видатків по 300 тис. грн на кожного депутата міської ради.

Зустрічі

 Також популярними були ремонти у під’їздах будинків (є згадки у 35 депутатів), заміна вікон у житлових будинках (33), ремонтували фасади будинків (31) та приводили до ладу дахи у житлових кварталах (29), ремонти у школах і дитячих садках (22). Депутати лагодили каналізацію (19) і опалення (15), замінювали двері (15), приводили у належний стан водогін (14) і електрику (13), а також ліфти будинків (10). 13 депутатів встановили дитячі майданчики, а 6 – спортивні площадки. 

15 депутатів закуповували інвентар для шкіл. 7 депутатів закуповували інвентар для дитячих садків та інших закладів, а троє придбали коштом бюджету будівельні матеріали для військової частини. 5 депутатів допомагали бібліотекам.

Види робіт

Озелененням території займалися лише 3 депутатів, водночас 4 депутати проводили обрізку чи видалення дерев. Ще 4 депутати займалися відновленням зовнішнього вуличного освітлення.

Види робіт 2

Також депутати користувалися іншими можливостями для розв’язання проблем своїх округів: зверталися до профільних департаментів міської ради для включення ремонтів у титульні списки. Проте, мало хто з депутатів це зазначає у своїх звітах.

Частина депутатів взагалі замовчує те, які роботи та де саме вони проводили на окрузі.

Не подали досі звіти такі депутати:  Сергій Барановський, Дмитро Безуглий, Ярослав Гивель, Михайло Гороховський, Євгенія Дитятковська, Катерина Збарська, Загід Краснов, Максим Кучугура, Станіслав Кушнір, Наталія Луценко, Северин Маринчук, Вячеслав Мішалов, Наталія Начар’ян, Володимир Панченко, Людмила Селіванова, Олександр Сирота, Анастасія Староскольцева, Сергій Суханов, Дмитро Хозін, Віктор Яровий.

Ігор Лаппо подав звіт після нашого аналізу. Назарій Постольник після вже нашого аналізу подав звіти за 2018 та 2019 роки. Тому вони не враховувалися при підготовці цього матеріалу.

Жодного разу не подали звіти за роботу протягом 2016-2019 років:Ярослав Гивель, Михайло Гороховський, Станіслав Кушнір, Наталія Луценко, Наталія Начар’ян, Людмила Селіванова.

Ще одним важливим пунктом для аналізу діяльності депутатів є відвідуваність ними засідань постійних депутатських комісій та сесій міської ради.

Сесії міської ради частіше відвідували депутати від “УКРОПу” (91,5%), “За життя” (91%), “Нашого краю” (87,7%), “Європейської солідарності” (74,3%), “Громадської сили” (69,2%), “Об’єднання “Самопоміч” (66,7%), позафракційні (63,1%), гірші показники у “Опозиційного блоку” (48,1%).  

Сесії
Найкраще відвідували засідання комісій депутати від фракцій “Наш край” (85,2%) та “УКРОП” (83,1%). За ними йдуть позафракційні депутати (72,8%), члени фракцій “Європейська солідарність” (66,7%), “Громадська сила” (64,4%), “За Життя” (57,9%), “Опозиційний блок” (52,4%). Члени фракції “Об’єднання “Самопоміч” сукупно відвідали менше половини засідань комісії (49,3%).

Комісії
Зразково відвідували засідання сесій ради та депутатських комісій Сергій Пустовий (“Наш край”), Наталія Демідова (“Наш край”), Северин Маринчук (“Європейська Солідарність”), Микола Слободянюк (“УКРОП”), Павло Головаха (“УКРОП”), Володимир Ікол (позафракційний). Зазначені особи за минулий рік не пропустили жодного засідання.

Депутат Ярослав Гивель (“Опозиційний блок”) не відвідав жодного засідання ані сесії ані комісії, як і у 2018 році. Подібним чином вчинив і позафракційний Сергій Суханов.

22 липня 2020 року фракції “УКРОП” та “Наш край” припинили своє існування та створили фракцію “Пропозиція”, куди перейшли депутати зі вказаних фракцій повним складом, також увійшов позафракційний депутат Володимир Ікол.

Довідка. Проведення дослідження підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування, наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток  громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.

З результатами аналізу звітів депутатів від Інституту “Республіка” та “Активної Громади” на всеукраїнському рівні (у 28 містах України) можна ознайомитися за посиланням: https://inrespublica.org.ua/novyny/zvituvaty-chy-ne-zvituvaty-analiz-zvitiv-deputativ-mistsevyh-rad-za-2019-rik.html

Автор: Регіональний координатор  Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” у Дніпрі Дмитро Чернишов


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах