Громадянське суспільство України та ЄС спільно відстоює євроінтеграційні реформи в Україні

11 лютого в Брюсселі відбулося друге засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС) – утвореного відповідно до Угоди про асоціацію органу, що об’єднує представників громадянського ...

2016_02_11_2ndMeet_EU_UKRAINE_Civil_Society_Platform
Громадянське суспільство України та ЄС спільно відстоює євроінтеграційні реформи в Україні

11 лютого в Брюсселі відбулося друге засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС) – утвореного відповідно до Угоди про асоціацію органу, що об’єднує представників громадянського суспільства України та ЄС та має на меті забезпечення громадського контролю за виконанням Угоди.

У засіданні взяли участь новообрані члени Української сторони ПГС, що представляють громадські організації, профспілки та організації роботодавців України, а також члени ПГС зі сторони Європейського Економічного і Соціального Комітету (ЄЕСК) і постійні спостерігачі з європейських мережевих організацій.

2016_02_11_2ndMeet_EU_UKRAINE_Civil_Society_Platform

Серед почесних гостей засідання були Ж. Дассіс, Президент ЄЕСК, Ф. Андресен Гімарайш, в.о. директора з питань Росії, Східного Партнерства, Центральної Азії та ОБСЄ Європейської служби зовнішньої дії, Л. Непоп, в.о. Представника України при ЄС, а також П.Вагнер, керівник Групи підтримки України. Захід відбувся за спільного головування А.Йонушки, співголови ПГС з боку ЄЕСК, та О.Сушка, співголови ПГС з української сторони.

2016_02_11_2ndMeet_EU_UKRAINE_Civil_Society_Platform

Учасники обговорили поточний стан виконання Угоди про асоціацію і проведення пов’язаних з нею реформ, а також основні виклики на цьому шляху. Говорили про ситуацію в сфері прав людини і верховенства права, соціально-економічну ситуацію, питання ефективного використання потенціалу ПВЗВТ, секторальні реформи та багато іншого. Також на засіданні було представлено два тематичні звіти ПГС з питань, визнаних пріоритетними для аналізу ПГС у 2015 р. – антикорупційної політики (співдоповідачі К. Моос та О. Хмара) і енергетики (співдоповідачі А.Йонушка та О. Павленко). За результатами усіх обговорень засідання прийнято Спільну декларацію.

 

2016_02_11_2ndMeet_EU_UKRAINE_Civil_Society_Platform

І в дискусіях, і у підготовці підсумкового документу зустрічі українські учасники відчули повну підтримку європейських колег у відстоюванні необхідності рішучих глибоких і системних реформ на виконання положень Угоди за максимальної взаємодії і з врахуванням інтересів усіх зацікавлених сторін, включаючи суспільство. Також йшлося про потребу в зміцненні зусиль публічної дипломатії, зокрема посилення співпраці громадянських суспільств України та ЄС з метою обміну досвідом реформ та інформацією про кращі практики ЄС, а також підвищення обізнаності про Україну та формування суспільної підтримки європейської інтеграції України в країнах-членах ЄС.

Не обійшли увагою і ситуацію на сході та півдні України: засудивши російську агресію і підкресливши важливість захисту прав людини в Криму та непідконтрольних Києву районах Донбасу, члени ПГС наголосили на необхідності відновлення суверенітету та територіальної цілісності України та закликали держав-членів ЄС спонукати всіма необхідними політичними та економічними засобами до повного виконання Мінських угод, а Україну – якомога швидше ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду.

Насамкінець члени ПГС обговорили спільні плани діяльності на поточний рік, окресливши коло питань в контексті виконання Угоди про асоціацію, що заслуговують на першочергову увагу громадянського суспільства.

Спільна декларація Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС
- Доповідь ПГС щодо енергетичної політики зі сторони ЄЕСК
- Доповідь ПГС щодо антикорупційної політики зі сторони ЄЕСК
Доповідь ПГС щодо енергетичної політики з Української сторони
Доповідь ПГС щодо антикорупційної політики з Української сторони. Поїздка української делегації на засідання ПГС стала можливою завдяки підтримці Міжнародного Фонду «Відродження».2016_02_11_2ndMeet_EU_UKRAINE_Civil_Society_Platform

 
 Довідково:

Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС) – двосторонній орган, створений на виконання ст. 469 Угоди про асоціацію і покликаний бути форумом для обміну думками між представниками громадянського суспільства України і ЄС. За Угодою, інші двосторонні органи асоціації регулярно взаємодіють з ПГС: вона отримує інформацію про рішення та рекомендації Ради асоціації, водночас сама може надавати Раді свої рекомендації; також регулярні контакти з представниками ПГС задля отримання їхньої думки щодо досягнення цілей Угоди здійснюють Комітет асоціації та Парламентський комітет асоціації.

ПГС складається з 15 членів з української сторони (по 3 представники від сектору громадських організацій, профспілок і роботодавців, а також 6 координаторів тематичних робочих груп), а також 9 членів зі сторони Європейського економічно-соціального комітету і 6 постійних спостерігачів від інших європейських громадських об’єднань, що обираються на термін 2,5 роки. Основна форма роботи – спільні засідання двічі на рік, підготовка доповідей з пріоритетних питань виконання Угоди про асоціацію та позиційних документів (спільних декларацій).

Додаткова інформація:

Сторінка Української сторони ПГС у ФБ

Вебсайт ЄЕСК


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи