Громадянам про моніторинг якості повітря. Онлайн курс від ВУМ online

Атмосферне повітря – останній безкоштовний природний ресурс, для якого не існує альтернативи. Його якість займає ключове місце у міжнародній та національній екологічній безпеці. Адже 9 з 10 людей у ...

Depositphotos_188391038_XL
Громадянам про моніторинг якості повітря. Онлайн курс від ВУМ online

Атмосферне повітря – останній безкоштовний природний ресурс, для якого не існує альтернативи. Його якість займає ключове місце у міжнародній та національній екологічній безпеці. Адже 9 з 10 людей у світі дихають забрудненим повітрям. Воно обумовлює кожен десятий випадок дитячої смерті у віці до п’яти років. Доведено, що забруднення повітря в тій чи іншій мірі може вплинути на розвиток хвороб серця, легень, діабету, деменції, призвести до проблем з печінкою. Репродуктивна система, ембріони та діти також страждають від токсичного повітря.

Гостро відчувають цю проблему і в Україні. Фактично, дві третини населення проживає на територіях, де стан атмосферного повітря не відповідає гігієнічним нормативам. За даними ВООЗ, в Україні через це передчасно помирають вчетверо більше людей, ніж у п’яти найчистіших країнах світу. Проблему необхідно вирішувати, і громадськість відіграє важливу роль у цьому процесі. Необхідні знання і навички ви здобудете у нашому курсі.

Ми познайомимо вас із питанням забрудненого повітря з різних боків. Розкажемо про шкідливі речовини та їх вплив на здоров’я. Поговоримо про джерела та найпоширеніші причини забруднення. Ви навчитеся розбиратися, хто і як саме забруднює повітря у вашому регіоні, шукати достовірну інформацію про рівень забруднення. Дізнаєтеся, що робити у випадку забруднення.

Ви дізнаєтеся про методи оцінки безпечності повітря та системи моніторингу його якості. Розглянемо стан державного та громадського моніторингу в Україні. Ми навчимо правильно обирати необхідну вам станцію, місце для її встановлення, пояснимо основні принципи обслуговування. Навчимо аналізувати результати вимірювань. Експерти поділяться досвідом організації системи громадського моніторингу якості повітря у локальній громаді, та розкажуть, як для цього зібрати кошти. І, насамкінець, ви навчитеся захищати власні екологічні права.

Курс буде корисним для мешканців міст та селищ, які потерпають від забрудненого повітря, еко-активістів, проактивних громадян, журналістів, які працюють з екологічною інформацією та студентів екологічного профілю.

 

 

Детальніше тут.

 

Курс розробили ГС «Досить труїти Кривий Ріг!» та команда платформи громадянської освіти ВУМ online в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, яку здійснює Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки Швеції. Думки належать авторам та авторкам курсу, і не обов’язково відображають погляди МФ «Відродження» та уряду Швеції. Відповідальні за зміст курсу виключно ГC «Досить труїти Кривий Ріг!».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку