Громади та експерти U-LEAD розібрали новації законодавства у сфері поводження з водними ресурсами

Під час заходу у форматі «Кава з експертами» громади Полтавщини, Харківщини та Черкащини обговорили з експертами Програми U-LEAD з просторового планування та управління природними ресурсами новації ...

Додано:
havrylenkova

Aerial shot of a landscape surrounded by mountains and lakes with industrial disaster
Громади та експерти U-LEAD розібрали новації законодавства у сфері поводження з водними ресурсами

Під час заходу у форматі «Кава з експертами» громади Полтавщини, Харківщини та Черкащини обговорили з експертами Програми U-LEAD з просторового планування та управління природними ресурсами новації законодавства у сфері поводження з водними ресурсами та підходи до управління водними ресурсами.

«Як громадам управляти водними ресурсами?» – тема, яку експерти Програми U-LEAD обговорювали з громадами Полтавщини, Харківщини, Черкащини під час заходу у форматі «Кава з експертами». Захід організувала команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Харківській області.

Як розповіла керівниця Регіонального офісу Оксана Черкас, «Кава з експертами» – формат, який передбачає живу дискусію та спілкування представників громад з експертами, а також можливість проговорити питання, які наразі актуальні для ОМС.

Працювали з громадами експерти Програми U-LEAD з просторового планування та управління природними ресурсами Олександр Гнітецький та Олександр Придатко.

“Важко недооцінити важливість та потенціал водних ресурсів. Управління водними ресурсами — це відносно нові повноваження для громад, практичний досвід лише здобувається”, – зазначив Олександр Гнітецький.

За його словами, є суттєві зміни законодавства у сфері управління водними ресурсами, зокрема Законом №963 від 04.11.2020 року передбачено, що воду та землю орендуватимуть за одним договором:

“Більше – маємо затверджений такий типовий договір постановою КМУ №572 від 02.06.2021 року. Звісно, війна призупинила більшість процесів, однак завдяки нашим ЗСУ – для багатьох громади питання управління водними ресурсами – знову на часі. Це вірний шлях, адже — це розвиток, наповнення бюджетів”, – наголосив експерт.

Говорили під час заходу також про підходи до управління водними ресурсами, новели Закону №2989: «Оренда гідроспоруд та рибальський квиток» та про Закон №2079: «Організація водокористувачів та особливості використання меліорованих земель».

Зокрема, підсумовуючи озвучені теми експерти виділили головне для громад. По-перше: в оренду передається земельна ділянка разом з розташованим на ній водним об’єктом + договір оренди гідроспоруди. Друге з головного – кожен водний об’єкт на території громади повинен знайти свого розпорядника. Третє – у межах населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації, а якщо немає – то згідно Закону.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків