Громади потребують навчання, прозорості та впровадження не інфраструктурних, а економічних проєктів – підсумки дискусії

29 січня 2021 року Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) в рамках проєктів «Посилення ролі ОГС в демократизації України» за підтримки Європейського Союзу та «Розуміння угод ...

diskus
Громади потребують навчання, прозорості та впровадження не інфраструктурних, а економічних проєктів – підсумки дискусії

29 січня 2021 року Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) в рамках проєктів «Посилення ролі ОГС в демократизації України» за підтримки Європейського Союзу та «Розуміння угод про асоціацію між ЄС та Україною, Молдовою і Грузією» (3DCFTAs) за підтримки Уряду Швеції провів онлайн дискусію «Після виборів: як забезпечити успішну роботу місцевої влади».

Координаторка проєкту «Посилення ролі ОГС в демократизації України»  Ірина Коссе презентувала результати невеликого онлайн-опитування щодо ефективності місцевої влади (80 респондентів), яке ІЕД запустив на своїх платформах напередодні заходу (переглянути презентацію). 45% респондентів оцінили роботу своїх органів місцевої влади «на трієчку». На думку респондентів, найефективнішою місцева влада є у секторах освіти та соціального захисту; найменш ефективною – у секторах містобудування та екології.

інфографіка

Керівник  ГО «Інститут соціокультурного менеджменту» з Кропивницького Лев Абрамов вважає, що найбільш успішно громади скористались своїми повноваженнями, будуючи дороги. Але, на жаль, інфраструктурні проєкти не дають поштовху місцевому економічному розвитку. “Якщо люди не задоволені – вони їдуть”. Критеріями успішності громад пан Абрамов називає кількість випускників місцевих шкіл, які, здавши ЗНО на високий бал, залишаться у громаді.

Економіст Центру економічної стратегії та активний громадянин Ірпеня Дмитро Яблоновський підтримує реформу децентралізації, однак звертає увагу на проблему підзвітності, прозорості та відповідальності місцевої влади за ресурси. З іншого боку, експерт розповів про брак ресурсів у місцевих активістів, які намагаються боротись з цими явищами. Він вважає, що активізм необхідно перетворювати на інституціоналізований рух.

Представники місцевих органів влади Денис Ман (Заступник голови Закарпатської обласної ради), Павло Ярмій (депутат Каховської районної ради) та Валерій Шульга (перший заступник міського голови Боярської ОТГ, депутат Фастівської районної ради) наголосили на необхідності навчання людей, які беруть участь в самоуправлінні на місцях.

За словами Дениса Мана, найважливіша функція райрад – консультації ОТГ щодо управління, використання коштів і звітування. Павло Ярмій наголосив на тому, що для громад необхідно розпочати системне навчання. Валерій Шульга розповів, що громади відчувають голод фахових кадрів. Він вважає, що цьому можуть зарадити так звані “школи мерів”, які готуватимуть фахівців.

Директорка Чернігівського регіонального офісу U-LEAD Ірина Кудрик вважає реформу децентралізації успішною, так як зміни уже набули системного характеру. За спостереженнями пані Кудрик, найуспішнішими є громади, які об’єднались добровільно.

Відеозапис дискусії за посиланням.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Відбувся круглий стіл на тему: «Проблеми та перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році»

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів