Громади Полтавщини працюють над залученням інвестицій за підтримки U-LEAD

Як залучити в громаду міжнародні інвестиції? На Полтавщині цього навчають фахівці Програми «U-LEAD з Європою», до співпраці заохочують всі 60 громад області. А Карлівська та Нехворощанська громади на ...

Додано:
havrylenkova

Dollar banknotes tree growing in a white pot, Money tree, Growth
Громади Полтавщини працюють над залученням інвестицій за підтримки U-LEAD

Як залучити в громаду міжнародні інвестиції? На Полтавщині цього навчають фахівці Програми «U-LEAD з Європою», до співпраці заохочують всі 60 громад області. А Карлівська та Нехворощанська громади на конкурсній основі вибороли можливість навчатися на програмі «Кроки для спеціалістів. Управління проєктним циклом».

Представники всіх 60 громад Полтавщини можуть отримати в Регіональному офісі «U-LEAD з Європою» індивідуальні консультації щодо проєктної діяльності та залучення додаткових ресурсів на свою території. Про це повідомила Ірина Балибіна, керівниця Регіонального офісу.

Нещодавно на одну з таких консультацій у Регіональний офіс приїхали представники Оболонської громади. Очільник громади Борис Пустовойтов зазначив, вони мали можливість стати учасниками візиту з обміну досвідом, який організувала Програма U-LEAD, та побувала на Черкащині. Цей візит продемонстрував переваги від навчання громад проєктному менеджменту та результати від такого навчання:

«Ми відвідали Черкаську та Шевченківську громади, спілкувалися з колегами з Черкащини, побачили роботу проєктного напряму. І зрозуміли, що ми не повинні стояти на місці, ми маємо працювати так само. Зараз у нас є проєктний менеджер, працюємо над деякими грантами, які хочемо завезти до себе в громаду».

У планах Оболонської громади залучити міжнародну підтримку для покращення роботи Територіального центру надання соціальних послуг, який надає послуги постраждалому від повномасштабного вторгнення населенню, сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, людям з інвалідністю та людям похилого віку. Про це розповів проєктний менеджер Оболонської громади Олег Лисенко. Він також повідомив, що громада в межах програми «Спроможні та сильні», вже взяла участь у конкурсі грантів, який проводить фонд «Східна Європа» за фінансування уряду Швейцарії.

Експерти U-LEAD допомагають спеціалістам з Оболонської громади побудувати логіку проєкту, спланувати ресурси комунікації та отримати грант, зазначила Ірина Балибіна:

«Залучення додаткових ресурсів на проєктній основі набуває важливого значення в умовах військової агресії проти України та обмеженого бюджетного фінансування, а також враховуючи повоєнні перспективи відбудови. Саме тому, така підтримка U-LEAD від відбувається на постійні основі», – зазначила вона.

Також, за повідомленням керівниці офісу, Програма U-LEAD продовжує організувати «Кроки для спеціалістів. Управління проектним циклом», які присвячені темі управління проєктним циклом та залучати до роботи з громадами провідних експертів цієї сфери.

«Ця програма впроваджується протягом вересня-листопада 2023 року. Її метою є допомогти ОМС опанувати навички проєктного менеджменту, щоб у подальшому використовувати їх для залучення додаткових ресурсів для розвитку територій. Участь у навчальній програмі була конкурсною, тільки дві команди з Полтавщини беруть участь у цьому проєкті. Це команда Карлівської міської ради і команда Нехворощанської сільської ради», – зазначає Ірина Балибіна.

За її словами, одна з учасниць Кроків – Нехворощанська громада, вже має значний досвід залучення додаткових коштів для розвитку своїх територій, створення умов для ВПО тощо, з державних та міжнародних програм підтримки. Цього разу громада навчає нову команду, адже працює над створенням окремої інституції, що буде займатися виключно проєктною діяльністю для залучення додаткових коштів в громаду.

Пропонуємо також переглянути сюжет полтавського телеканалу «ІРТ».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Детінізація тютюнового ринку та результати євроінтеграційної акцизної політики в Україні

Акліматизуватись до змін в часи кризи

Курс з цифрової освіти для українських школярів продовжує роботу у 2024 році

Запровадження громадського бюджету в умовах воєнного стану: роз’яснення експертів U-LEAD

«Майдан навчив нас вірити у перемогу»: обговорення документального фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж»

День пам’яті майданівця та Героя України Тараса Матвіїва провели у Музеї Майдану