Громади-партнерки Програми USAID DOBRE допомагають одна одній у відновленні

Деокупована Милівська громада на Херсонщині й досі – без світла, води й газу, а ще потерпає від щоденних обстрілів та масштабних мінувань. Недалеко від неї – понівечені села Високопільщини зі ...

IMG_5755
Громади-партнерки Програми USAID DOBRE допомагають одна одній у відновленні

Деокупована Милівська громада на Херсонщині й досі – без світла, води й газу, а ще потерпає від щоденних обстрілів та масштабних мінувань. Недалеко від неї – понівечені села Високопільщини зі зруйнованою інфраструктурою. Всі населені пункти лівобережної Асканія-Нової громади – досі під окупацією, і її мешканці з нетерпінням чекають на визволення. Програма USAID DOBRE підписала із цими громадами меморандуми про співпрацю, і відтоді вони отримують екстрену допомогу для свого відновлення. А ще – гуманітарну підтримку від громад-партнерок.

Голови Глибоцької та Милівської громад біля подарованого автобуса

Голови Глибоцької та Милівської громад біля подарованого автобуса

Голова Глибоцької громади із Чернівецької області Григорій Ванзуряк влітку побував на Херсонщині. До нього приєднався і Недобоївський сільський голова Юрій Юзва, а також колеги із сусідніх громад. Разом буковинці зустріли День Незалежності в звільненому Херсоні. 

– Як тільки в нашій громаді дізналися про підрив Каховської ГЕС, ми одразу сконтактувалися з нашими громадами-партнерками по Програмі USAID DOBRE на Херсонщині й наші працівники повезли їм гуманітарну допомогу, яку ми отримували від іноземних благодійників, – розповідає Григорій Ванзуряк. – Але після того Милівська та Високопільська громади звернулися з проханням також допомогти їм різноманітною технікою: бензопилами, мотокосами, тримерами. За цими територіями був закріплений голова Асканія-Нової селищної військової адміністрації Іван Дудар, із яким нас пов’язує давня дружба. Він оперативно вивчав запити й допомагав нам із розподілом гуманітарних вантажів. Для потреб його адміністрації, яка зараз працює дистанційно від своєї окупованої громади, ми привезли легковий автомобіль, а для Милівської громади – автобус, які Глибока мала у власності. 

Недобоївські комунальники на розчистці постраждалих від затоплення територій

Недобоївські комунальники на розчистці постраждалих від затоплення територій

Буковинські будівельники активно працюють над відновленням села Зарічне – раніше квітучої і багатої, а зараз зруйнованої російськими військовими Високопільської громади. А Григорій Ванзуряк та Юрій Юзва із працівниками комунальних служб своїх громад та власною технікою приїхали допомагати з розчисткою територій, які знищила вода після підриву Каховської ГЕС. Це вже була друга поїздка представників Глибоцької та Недобоївської громад з допомогою Херсонщині.

– Військова адміністрація за розподілом направила нас в один із районів Херсону, на так звані «острови», де були зруйновані оселі, – розповідає Юрій Юзва. – Туди не всі хотіли йти, адже там трохи небезпечно через обстріли. Але ми справилися,й оселі не тільки повністю розчистили, а й деякі з них накрили новою покрівлею. Ще раніше наші комунальники їздили також на розчистку сіл Тягинка й Білозірка. Плануємо, що невдовзі поїдемо з допомогою на Херсонщину знову. 

Така міцна дружба між громадами зародилася саме в Програмі USAID DOBRE, впевнений начальник Асканія-Нової СВА Іван Дудар:

– На різних тренінгах і зустрічах ми не тільки всі перезнайомилися, а й здружилися між собою. Тому не дивно, що саме громади-партнерки першими почали телефонувати нам із запитаннями, чим вони можуть допомогти. І ось це об’єднання для спільної допомоги деокупованим і постраждалим громадам, віра в швидке звільнення лівобережних громад і вже сьогоднішні запити, що потрібно підготувати їм для відновлення, – все це, як вчили нас у DOBRE, – міцна і потужна сила, яка допомагає нам разом долати усі виклики.

Програма USAID DOBRE додала 19 громад до числа своїх партнерів для надання їм екстреної допомоги

Програма USAID DOBRE додала 19 громад до числа своїх партнерів для надання їм екстреної допомоги

Заступник керівника Програми USAID DOBRE Максим Бурдавіцин розповідає, що горизонтальні зв’язки між громадами-партнерками вибудувалися ще задовго до вторгнення:

– Ми постійно тісно співпрацюємо з нашими громадами із 10 областей України: і західними, і східними, й північними та південними. І вже дуже скоро вони почали спілкуватися без нас, сформувавши щось схоже на родину DOBRE. І, як і в будь-якій родині, одразу взялися напряму зв’язуватися між собою й організовувати допомогу тим, хто постраждав внаслідок дій агресора. Тому наша екстрена допомога прямувала паралельно з гуманітарними вантажами від наших громад-учасниць.

Дуже вдячна за підтримку Програмі USAID DOBRE і громадам-партнеркам й голова Милівської громади Любов Мінько. Тут мешкають понад 2600 жителів із тих семи тисяч, які жили до вторгнення. Більшість – люди старшого віку. Всі десять сіл громади вже другий рік живуть без електроенергії, від початку літа – без води, а газу тут і до війни не було. Генераторів вистачає, ось тільки для них потрібно багато пального, якого нема. Мобільний зв’язок лише вдень, коли вдається підключити вишку оператора. А інтернет отримують через термінал Старлінк в Миловому, там же заряджають телефони і можуть хоч трохи почитати новини. Для опалення раніше збирали хмиз, однак зараз у тих місцях все заміноване, а коштів на закупівлю іншої сировини немає. 

Від громади - громаді: задля спільного відновлення України

Від громади – громаді: задля спільного відновлення України

– Ми нещодавно почали співпрацю з Програмою DOBRE й її підтримка стала для нас дуже вагомою. І для нас важливо, що в цей складний час і працівники Програми USAID DOBRE, і громади-партнерки стали поруч із нами, – каже Любов Мінько. – Звичайно, у нас ще багато нагальних потреб. Потрібно багато пального для генераторів, щоб запускати водозабірні насоси, автомобіль-водовіз для розвозу питної води нашими селами, паливні брикети для пічного опалення… Ми боїмося не впоратися з цими викликами до зими, але сподіваємося, що з такою підтримкою нам все ж таки вдасться їх подолати. 

Автобус, який подарувала Глибоцька громада, в Миловому зараз використовують для розвозу гуманітарної допомоги. Адже вся комунальна техніка громади була вивезена окупантами, включно з каретами швидкої допомоги, також зруйнована й вся власна інфраструктура. Тож коли дозволить безпекова ситуація, автобус планують зробити соціальним і довозити ним мешканців Милівської громади до Нововоронцовки для отримання соціальних та медичних послуг. 


Тематика публікації:         

Останні публікації цього розділу:

Триває набір на безкоштовні онлайн-групи підтримки

В Україні запустили безкоштовний онлайн-курс із фінансової грамотності

Перший ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 відбувся в Івано-Франківську

Спілка 33 організацій презентувала Дорожню карту забезпечення прав дитини

Проєкт Cedos з розвитку центрів спільнототворення переміг у конкурсі Єврокомісії

Громадськість та влада обговорили шляхи об’єднання зусиль для відновлення громад Луганщини