Громадський центр правосуддя продовжує відслідковувати ситуацію з пропуском на адмінмежі з Кримом
З 1 серпня 2020 року режим самоізоляції та обов’язкові тести на наявність коранавірусу відмінені для осіб, які прибувають з Криму. Також 13 серпня в Окружному адміністративному суді м. Києва ...
Додано:
ООО ВГО КВУ
З 1 серпня 2020 року режим самоізоляції та обов’язкові тести на наявність коранавірусу відмінені для осіб, які прибувають з Криму. Також 13 серпня в Окружному адміністративному суді м. Києва відбудеться чергове засідання з розгляду позову представниці Громадського центру правосуддя стосовно оскарження розпорядження КМУ, яким з 16 березня 2020 року по 14 червня 2020 року було заборонено в’їжджати та виїжджати в Крим/з Криму, за винятком наявності офіційного місця реєстрації у пункті слідування або гуманітарної підстави для поїздки.
Громадський центр правосуддя продовжує моніторити ситуацію з пропуском громадян України з АР Крим на підконтрольну територію України через контрольно-пропускні пункти на адмінмежі з Кримом. З 1 серпня 2020 року змінились правила для в’їзду на материкову частину України з АР Крим для громадян України в бік пом’якшення. Так, відповідно до постанови Кабміну №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на період карантину, з 1 по 31 серпня 2020 року, та до моменту внесення Кабміном окремих змін чи рішень особи, які виїжджають з тимчасово окупованих територій України, не підпадають під самоізоляцію і їм не потрібно встановлювати додаток «Дій вдома». Тобто для перетину КПП громадянину України достатньо мати стандартний набір документів: паспорт (внутрішній або для поїздок за кордон) та у випадку супроводу дитини – паспорт дитини, свідоцтво про народження, дозвіл на виїзд дитини у передбачених законодавством випадках.
Згідно з попередньо встановленими правилами громадяни, які прибували з Криму, в обов’язковому порядку мали встановити додаток «Дія» і проходити 14-денну самоізоляцію або зробити ПЛР–тест і після отримання негативного результату на коронавірус припинити самоізоляцію.
При цьому слід мати на увазі, що для іноземців та осіб без громадянства діє більш ускладнений порядок перетину адмінмежі. Так, відповідно до пункту 10 вказаної постанови перетин контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані та виїзду з них іноземцями та особами без громадянства можливий виключно за наявності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, та діє на строк перебування в Україні.
Нагадаємо, що 13-го серпня в Окружному адміністративному суді м. Києва відбудеться чергове засідання з розгляду позову представниці Громадського центру правосуддя стосовно оскарження розпорядження КМУ 291-р, яким з 16 березня 2020 року по 14 червня 2020 року було заборонено в’їжджати та виїжджати в Крим/з Криму за винятком наявності офіційного місця реєстрації у пункті слідування або гуманітарної підстави для поїздки, при цьому поняття гуманітарної підстави не розкривалось жодним нормативно-правовим документом.
Громадський центр правосуддя переконаний, що незважаючи на скасування дії вказаної заборони, судова оцінка правомірності розпорядження КМУ 291-р дуже важлива як для осіб, права яких цим рішенням були порушені, так і для врахування висновків суду у подальшій діяльності державними органами.
Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».