Громадський бюджет вивчали активісти з малих міст у Черкасах

5-6 липня у Черкасах відбулось мережування на тему “Громадський бюджет” для команд малих міст із Черкаської та Львівської областей.Активісти дізналися більше про громадські консультації від ...

Черкаси2
Громадський бюджет вивчали активісти з малих міст у Черкасах

5-6 липня у Черкасах відбулось мережування на темуГромадський бюджетдля команд малих міст із Черкаської та Львівської областей.

Активісти дізналися більше про громадські консультації від заступниці міського голови Черкас Людмили Бордунос та представника ГОЦентр UA”, учасника робочої групи по розробці Положення про публічні консультації Сергія Пасічника.

Також розібралися як працює громадський бюджет завдяки членкині Координаційної ради з питань громадського бюджету міськради Людмили Проценко, та дізналися особливості громадського бюджету Канева від ініціаторки проекту-переможця канівського громадського бюджету Лесі Шульги.

В Німеччині також є погані дороги та довгі бюрократичні процедури. Але громадськість повинна бути наполегливою та переконливолю”, – підкреслила радниці уряду мікрорайону Берліну щодо взаємодії влади та громада задля розвязання міських питань Альмут Таран.

Активісти з Чигирина, Канева, Сміли, Корсуня та Борислава, Трускавця і Червонограда дійшли висновку, що публічні консультації допомагають вирішити, куди витратити серйозні суми бюджетних коштів так, щоб вони були максимально корисними для всієї громади. І це мають вирішувати люди, а не 42 представники-депутати.

Крім того, консультаціїце своєрідна страховка для чиновників, а тому вони мають бути зацікавлені у їх проведенні.

Важливо й те, що для того, щоб люди повірили у консультаціїтреба їх виконувати. І це, звісно, найважче. Але один успішний результат, коли зроблено так, як вирішили люди, дасть потужний поштовх до частішого використання цього ресурсу.

Люди повинні знати, що їхні ідеїважливі. Навіть, якщо вони не виграли. Наприклад, включити ті чи інші проекти в бюджет розвитку. Це допоможе підтримувати цікавість громади до конкурсу”, – підкреслила регіональний координатор проекту Тетяна Ковальчук.

Київський Діалогце унікальна німецько-українська платформа для діалогу та обміну досвідом, яка обєднує сфери політики, бізнесу, медіа та громадянського суспільства для сприяння демократичному розвитку України.

ПроектОбєднана мережа міст у восьми регіонах України задля підтримки місцевих реформреалізується Київським Діалогом за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

www.kyiv-dialogue.org.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Любов до країни, готовність її захищати, виховання поваги до країни у дітей – головні складові патріотизму

ІМІ запускає новий ресурс Jmamа, що дбає про безпеку журналістів

Very Verified: онлайн-курс з медіаграмотності

Як розуміти соціальні мережі. Курс для журналістів

«Наука повсякденного мислення» — онлайн-курс на Prometheus

«Вступ до критичного мислення» — онлайн курс на ВУМ online