Громадськість та бізнес говорили про створення інклюзивних робочих місць

21 та 22 жовтня відбулися інформаційні заходи “Інклюзія на робочому місці”, які організувала громадська організація “Агенція демократичного розвитку Донбасу”. Заходи проведено в рамках проєкту ...

Додано:
agencydonetsk08

тренінг, воркшоп, майстер клас, навчання, освіта
Громадськість та бізнес говорили про створення інклюзивних робочих місць

21 та 22 жовтня відбулися інформаційні заходи “Інклюзія на робочому місці”, які організувала громадська організація “Агенція демократичного розвитку Донбасу”. Заходи проведено в рамках проєкту «Ініціатива зі сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю в місцевих громадах Дніпропетровської та Запорізької областей» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

5

Інформаційний захід “Інклюзія на робочому місці” є заходом, спрямованим на освіту та популяризацію концепції інклюзивного працевлаштування. Цей захід мав на меті ознайомити учасників з цінністю та перевагами інклюзії на робочому місці для працедавців та працівників, незалежно від їхніх фізичних, когнітивних чи соціальних особливостей. Під час заходу розглянули визначення поняття “інклюзія на робочому місці” і його основні принципи, важливість та переваги включення людей з інвалідністю  у робочий колектив.

Обговорили питання адаптації робочого оточення і робочих місць для працівників з різними особливостями, розглянули практичні приклади інклюзивного працевлаштування в Україні та за кордоном. Проаналізували сучасні законодавчі та нормативні акти, які регулюють питання зайнятості таких людей та як керувати змінами: сase studies на прикладі світових бізнесів.

На заході були присутні експерти з галузі соціальної адаптації та інклюзивної зайнятості, які поділились своїм досвідом та знаннями. Також були проведені дискусії, практичні вправи з метою закріплення отриманої інформації та розвитку навичок учасників. “Різноманіття перспектив, досвіду та талантів в колективі стимулює інновації, сприяє кращому прийняттю рішень та підвищує продуктивність. Щоб створити інклюзивну робочу атмосферу, потрібно активно включати усіх працівників, шанувати їхню унікальність та надавати рівні можливості для розвитку і кар’єрного зростання”, – висловилась спікерка заходу Марина.

Одним із головних результатів заходу було формування свідомості щодо необхідності інклюзії у суспільстві. Учасники стали більш чутливими до потреб та можливостей людей з інвалідністю і підтвердили готовність активно працювати над їх інклюзією на робочих місцях. Поділилась своїми думками власниця бізнесу Олена: “Інклюзія на робочому місці – це не просто зобов’язання перед суспільством, це можливість для кожного з нас бути частиною різноманітного і цінного колективу, де кожен принесе щось унікальне та важливе для загального успіху”.

 

«Ініціатива зі сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю в місцевих громадах Дніпропетровської та Запорізької областей» стала можливою завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка України». Зміст цієї публікації є відповідальністю ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» та необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Майбутнє інституту старост: депутати обговорили з громадами законодавчі виклики

У Чернівцях обговорили законопроєкт про міжнародне співробітництво

"Тримаймо стрій": що варто врахувати щодо конкурсу на підтримку ветеранських ініціатив

ВПО — це не проблема, а новий ресурс для розвитку громад

На Тернопільщині всі громади-партнерки Програми USAID DOBRE створюють простори економічного зростання

Центр АХАЛАР починає новий проект “Підвищення стресостійкості - необхідна умова ефективності помічників”