Громадські активісти сприятимуть захисту прав біженців та шукачів притулку

4-5 лютого 2017 року на базі Освітнього дому прав людини – Чернігів відбувся тренінг «Захист прав біженців та шукачів притулку в Україні» для українських громадських активістів та юристів, що ...

Додано:
Viktor Tarasov

Training_EHRH_4-5.02.17_1
Громадські активісти сприятимуть захисту прав біженців та шукачів притулку

4-5 лютого 2017 року на базі Освітнього дому прав людини – Чернігів відбувся тренінг «Захист прав біженців та шукачів притулку в Україні» для українських громадських активістів та юристів, що працюють або планують працювати з біженцями та шукачами притулку. 

Тренерами заходів виступили експерти Благодійного фонду «Право на захист» та практикуючі адвокати Остап Тимчій та Дмитро Богдан.

Програмний директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Тухан Едієв наголосив на важливості ролі громадянського суспільства в недопущенні порушень прав біженців та шукачів притулку, попередженні неналежного поводження з нерегулярними мігрантами, сприяння їм в доступі до правосуддя та ефективних засобів правового захисту.

В ході тренінгу правозахисники та громадські активісти ознайомились з відповідною практикою Європейського Суду з прав людини, процедурою визначення статусу біженця за Конвенцією про статус біженців 1951 року та Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового заходу», з особливостями оскарження рішень державної міграційної служби України про відмову у прийнятті заяви шукача притулку, оформленні документів для її розгляду, у наданні статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.

Окрема сесія заходу була присвячена проблемним питанням захисту права на свободу та особисту недоторканість, недопущення катувань, нелюдського та такого, що принижує гідність поводження і покарання відносно мігрантів, ризикам видворення та екстрадиції шукачів притулку.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації проекту «Розвиток державної та недержавної систем надання безоплатної правової допомоги задля захисту прав нерегулярних мігрантів та шукачів притулку в Україні», що виконується за підтримки Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу

Як забезпечити перехід на безпечне програмне забезпечення, що посилить кіберстійкість України?

Понад пів тисячі молодих людей дослідили роль Молодіжної ради