Громадські активісти дослідили правові та соціальні проблеми ВПО з ВІЛ, гепатитом та туберкульозом на Луганщині

Протягом березня-квітня 2017 року експерти ГО “Суспільна служба правової допомоги” провели опитування “Правові та соціальні потреби та проблеми ВПО з ВІЛ, гепатитом та туберкульозому Рубіжному, ...

Додано:
pela-lug

Logo_SSPD_new
Громадські активісти дослідили правові та соціальні проблеми ВПО з ВІЛ, гепатитом та туберкульозом на Луганщині

Протягом березня-квітня 2017 року експерти ГО “Суспільна служба правової допомоги” провели опитування “Правові та соціальні потреби та проблеми ВПО з ВІЛ, гепатитом та туберкульозому Рубіжному, Сєверодонецьку, Лисичанську, Кремінському та Новоайдарському районах”. Участь в опитуванні взяли 200 респондентів з числа ВПО з ВІЛ, гепатитом, туберкульозом та соціальні працівники в цих містах .

Як і більшість внутрішньо переміщених осіб, ВПО, які живуть із ВІЛ, гепатитом та туберкульозом мають лише найнеобхідніше. Але до цього додалися ще й проблеми, пов’язані з їхнім ВІЛ-позитивним статусом, гепатитом та туберкульозом: людям відмовляють у розміщенні та оренді житла, не беруть на роботу, їхніх дітей не приймають в освітні заклади. Проблеми виникають навіть з отриманням медичної допомоги.

Лікарські засоби, закуплені за кошти Держбюджету, що постачаються у Рубіжному, Сєверодонецьку, Лисичанську, Кремінському та Новоайдарському районах не виконують свої повні функції. На сьогодні організаційно-методичну функцію Луганського обласного центру виконує новостворений обласний центр, розташований у Сєвєродонецьку.

Висновки експертів за результатами опитування:

  • Нормативно-правова база не в повній мірі регулює права та свободи внутрішньо переміщених осіб, які мають ВІЛ-позитивний статус, гепатит та туберкульоз.
  • Відповідно до законодавчих документів усю відповідальність за забезпечення соціальної, медичної, матеріальної допомоги покладено на місцеві органи самоврядування.
  • Місцеві бюджети не отримують спеціальних коштів, хоча відчувають додаткове навантаження через те, що змушені приймати значну кількість ВПО.
  • У якості переселенців, ВПО з ВІЛ-позитивним статусом, гепатитом та туберкульозом зазнають проблем матеріального, соціального, фінансового характеру та стикаються з упередженим ставленням до них місцевих мешканців.
  • ВПО, які живуть із ВІЛ, гепатитом та туберкульозом не отримують належного медичного лікування через нестачу коштів у місцевих бюджетах, що ставить їхнє життя під загрозу.

З повною версією звіту можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, що з початку квітня, ВПО з ВІЛ, гепатитом та туберкульозом, які мешкають в Луганській області можуть отримувати кваліфіковану правовому допомогу від юристів ГО “Суспільна служба правової допомоги”. Громадяни можуть звернутись за допомогою до юристів в містах Сєвєродонецьк та Рубіжне.

Адреса громадських приймальнь:

  • м. Сєверодонецьк, вул. Курчатова 7, приймальні дні: понеділок, середа, п’ятниця, з 10 до 17.
  • м. Рубіжне, проспект Кірова, 20, приймальні дні: понеділок, середа, п’ятниця, з 10 до 17.

Телефон “гарячої” лінії:
098 719 76 04

 

Діяльність організовано в рамках реалізації гранту, що наданий Проектом Ради Європи “Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні”.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares