Громадська префектура для ефективності місцевих бюджетів

Розпочаті в Україні в 2014р.  реформи мають на меті поліпшити економічне, політичне становище країни. На жаль, Конституційна реформа – лише у мріях реформаторів.А шестирічні розмови про цю реформу, а ...

Додано:
frgn

громадська префектура
Громадська префектура для ефективності місцевих бюджетів

Розпочаті в Україні в 2014р.  реформи мають на меті поліпшити економічне, політичне становище країни. На жаль, Конституційна реформа – лише у мріях реформаторів.

А шестирічні розмови про цю реформу, а також порушення логістики при проведення пакету інших реформ (прокуратури, судової) привело до руйнації системи контролю та нагляду в публічному адмініструванні.

Тому з травня 2019 р. ініціативою ГО «Фонду розвитку м. Миколаєва» разом в рамках діяльності Мережі ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії та «Миколаївської  регіональної платформи реформ» стало формування #ГромадськаПрефектура – коаліції громадян та їх об’єднань з місцевих громад півдня України.

43 учасники липневої конференції з 10-ти громад 3-х областей півдня України затвердили текст Меморандуму і визначили, що #ГромадськаПрефектура – це є сервіс громадськості по налагодженню взаємодії місцевих посадовців, громадянських активістів та державних контролюючих органів для успіху національних реформ на місцевому і обласному рівнях. Пост- реліз http://frgn.mk.ua/?p=10830

75 потенціальних громадських префектів з півдня України взяли участь у 6-ти сесіях «Школи громадського префекта». З них 42 стали учасниками # ГромадськаПрефектура,  підписавши  відповідний Меморандум.

Протягом серпня-жовтня 2020 р Проведено перший цикл тренінг-курсу (6 тренінгів) в «Школі громадського префекта». Реліз матеріалами тренінгів на http://frgn.mk.ua/?p=11069 Так 52 випускники «Школи громадських префектів»:

  • сформували коаліцію # Громадськапрефектура, підписавши відповідний Меморандум;
  • погодили стратегію і ключові сервіси коаліції;
  • Розробили 14 коаліційних  ініціатив для ефективних і прозорих місцевих бюджетів;

Всі 14 префектів отримали коуч- підтримку від експертів ГО Фонд розвитку м. Миколаєва . У тому чіслі 9  стали грантерами Фонду за кошти NED.

Результати проекту 

За результатами відповідних 10-ти моніторингових досліджень у різних сферах місцевих бюджетів започатковано 10 адвокаційних кампаній ефективного виконання власних повноважень ОМС. Детальніше про цілі, завдання і методи роботи коаліції в презентації http://www.frgn.mk.ua/wp-content/uploads/2020/03/%D0%A7.%201.%20GromPref.pptx

Висновки моніторингових досліджень узагальнено у брошурі «#ГромадськаПрефектура- Формула успіху . Кейс – практики громадських префектів» в http://www.frgn.mk.ua/wp-content/uploads/2020/04/Broshura20.pdf.

Посилання на тексти аналітичних досліджень та їх рекомендацій у додатку 1

Склалась практика сервісів «#ГромадськаПрефектура для контролю демократичних перетворень на місцевому рівні. За результатами моніторингових досліджень налагоджена взаємодія з органам державної влади (Аудиторська служба,  Миколаївська і Херсонська ОДА) та громадянами (учасників конфетній,круглих столів, прес-клубів проекту та засідань громадських дорадчих органів при виконавчих органах Миколаївської, Херсонської міськрадах).

Так коаліцією #ГромадськаПрефектура ініційовано:

  • Кампанія з прийняття 20 місцевих НПА у 9-ти  місцевих громадах ( м Миколаєві, Баштанська ОТГ, Вознесенська ОТГ, Березанська ОТГ, м. Херсон, м. Н. Каховка, м. Каховка, м. Олешки, м. Гола Пристань);
  • Перевірка державною аудиторською службою видатків херсонського міского бюджету та аудит Миколаївською ОДА відповідності вимогам законодавства місцевих бюджетів Миколаївської області.

13 результатів просування рекомендацій  досліджень є:

По – перше, 10 рішень органів місцевого самоврядування по запровадженню механізмів  ефективності, прозорості у  місцевих бюджетах. у додатку 2;

По – друге, дві практики внутрішнього аудиту місцевих фінансів за методичним супроводом ФРММ як координатора коаліції; А саме внутрішні аудити:

По – третє, ухвала Веселинівського районного суду щодо визнання винним вознесенського міського голови у адміністративному порушені права на доступ до публічної інформації. Пост – реліз на http://frgn.mk.ua/?p=11526.

Для реалізації згаданих адвокасі були залучені місцеві фінансові, волонтерські та матеріальні ресурси. Три приклади:

  1. NGO «Антикорупційна ініціатива Миколаївщини» добилась виділення з бюджету м Миколаєва на ремонт дошкільного закладу №75 23 млн. гривень.  Історія успіху у релізі http://frgn.mk.ua/?p=11434;
  2. NGO «ОСН «Ялти» добилась першого кроку по виконанню рекомендацій дослідження http://www.frgn.mk.ua/wp-content/uploads/2020/04/Dod6.5%20AnalitikaOSN%20(1)%20(1).pdf. Зокрема, Заводська районна адміністрація ліквідувала застаріли  стихійні звалища. Реліз http://frgn.mk.ua/?p=11480 .
  3. NGO «Імпульс Херсонщини» залучили та навчили 8 волонтерів для проведення протягом січня-лютого 2020р дослідження реального потоку «безкоштовних» пасажирів тролейбусів. Сюжет з 1, 42 на.

Нагадаємо, що підвели підсумки діяльності на круглому столі у форматі вебінар, що відбувся 20 березня. 2020 р. Пост- реліз з записом вебінару на http://frgn.mk.ua/?p=11416 

Прес- служба ГО «Фонд розвику м. Миколаєва» 

Проект «Громадська префектура для ефективних місцевих бюджетів» реалізовано еалізує ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (ФРММ) за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та в рамках діяльності Мережі ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії та коаліції 24-х НГО Миколаївщини «Миколаївська регіональна платформа реформ».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Новий адмінтерустрій: тези за результатами відкритої дискусії

Місто-сад запустили навчальний курс про освітні простори

Вплив COVID-19 і брак фахівців паліативної та хоспісної медицини

Антикорупційний Лікбез пройшов в Менській громаді на Чернігівщині

Експерти обговорили необхідність закону, що б захищав соціальне підприємництво

Розпочався проєкт «Українці-рятівники. Марафон історій»