Громадська організація «МАРТ» розпочинає реалізацію проекту «Права дитини в Чернігівській області»

Що відчуває дитина, що закрита та ізольована від навколишнього світу в інтернаті, в якої немає родинного тепла, яка відірвана від коріння?Як живуть там діти, і чому НАШІ ДІТИ потрапляють в ...

Додано:
ГО "MART"

632d61_345ffab28be04d55b4f9b35925c2f96f_mv2_d_4928_3264_s_4_2
Громадська організація «МАРТ» розпочинає реалізацію проекту «Права дитини в Чернігівській області»

Що відчуває дитина, що закрита та ізольована від навколишнього світу в інтернаті, в якої немає родинного тепла, яка відірвана від коріння?

Як живуть там діти, і чому НАШІ ДІТИ потрапляють в інтернати?

Як налагодити та актуалізувати питання для місцевої спільноти та сприяти забезпеченню громадського контролю за дотриманням прав дитини?

Громадська організація «МАРТ» розпочинає реалізацію проекту «Права дитини в Чернігівській області», за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Проект є місцевою кампанією, спрямованою на захист прав дитини і включає в себе дослідницькі, правові, освітні та громадські дії.

Незважаючи на достатньо серйозні кроки на шляху до деінституціоналізації, досі великою проблемою як в Україні загалом, так і на регіональному рівні є існування системи фактично напівзакритих закладів, шкіл-інтернатів, інтернатів для дітей з проблемами фізичного та психічного розвитку.

На сьогоднішній день в Чернігівській області функціонує 18 закладів, яких перебувають 2233 дитини. В ході попередніх візитів ГО “МАРТ”виявлено значні порушення прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Мають місце порушення прав дитини на належний захист житлових та майнових прав,виявлені проблеми з наданням реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю, має місце порушення права на приватність та належні умови проживання дітей в школах інтернатах.

Мають місце часті випадки жорстокого поводження та методів виховання, що принижують людську гідність дітей. Незахищеність та відсутність перевірок та контролю призводить до порушення права на охорону здоров’я та ряд інших прав.

То чому в школах – інтернатах відбуваються порушення прав дитини – через непрофесійних керівників, чи через НАШУ БАЙДУЖІСТЬ?

В рамках проекту, за участі основної робочої групи проекту та представників ОГС, ЗМІ, буде здійснено щонайменше 10 одноденних виїзних заходи до закладів, де постійно перебувають діти без батьків, або позбавлені батьківського піклування (школи – інтернати, інтернати Мінсоцполітики, місця позбавлення волі, де утримуються неповнолітні, дитячі притулки), що включатимуть проведення інформаційних зустрічей, аналізу ситуації щодо дотримання прав дитини, надання правової допомоги, розповсюдження інформаційних матеріалів

Планується також підготовка місцевих ОГС, ЗМІ, соціальних служб та органів влади стосовно дотримання прав дитини, аналізу ситуації з дотриманням прав дитини, розробка рекомендацій та планування дій місцевої політики на захист прав дитини на основі міжнародних та національних стандартів.

Юристи громадської приймальні ГО «МАРТ» надаватимуть юридичні консультації, здійснюватимуть супровід та допомогу дітям, що стали жертвою порушення прав дитини, жорстокого поводження в школі, в сім’ї чи оточенні, а також батькам, що звернуться за допомогою в інтересах своїх дітей.

Якщо Вас «БОЛИТЬ» і Ви хочете долучитись до реалізації проекту та вплинути на вирішення проблеми – долучайтеся!

Якщо Ви самі стали жертвою порушення прав дитини чи свідком- приходьте, телефонуйте та повідомляйте! Ми гарантуємо Вам допомогу та анонімність!

Тел: 0462 77-41-10, офіс 702-703, 7 поверх.

Вул, П’ятницька 39,

Контактні особи:

Юристи юридичної приймальні 063 560 52 00:

Дмитро Науменко
Наталія Шайхеєва

Директор:
Руслана Бурова 050 383 33 42


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Коаліція “Україна. П’ята ранку” щодо заяви Amnesty International про застосування бойових тактик, що ставлять під загрозу цивільних

IT Generation. Стартував прийом заявок від українців, які хочуть здобути безоплатну IT-освіту

На Дніпропетровщині вимушені переселенці отримали продуктові та гігієнічні набори

У Миколаєві ВПО з Херсонської області отримали гуманітарну допомогу

Розбір заяви Amnesty International: маніпуляції, конфлікт всередині, схожість з тезами роспропаганди

Підтримка громад в умовах війни від Громадського центру правосуддя у Татарбунарах на Одещині