Громада з Одещини знайшла можливість заощадити чверть мільйона гривень завдяки участі в Проєкті U-LEAD

Завдяки рекомендаціям і консультаціям, а також практичним знанням, які отримали фінансисти Маразліївської громади Одеської області під час участі в Проєкті “План бюджетної стабілізації”, ...

Додано:
Oksana Stelmakh

1234
Громада з Одещини знайшла можливість заощадити чверть мільйона гривень завдяки участі в Проєкті U-LEAD

Завдяки рекомендаціям і консультаціям, а також практичним знанням, які отримали фінансисти Маразліївської громади Одеської області під час участі в Проєкті “План бюджетної стабілізації”, реалізованому Програмою “U-LEAD з Європою”, вдалося оптимізувати видатки місцевого бюджету в обсязі 250 тисяч гривень.

Про це повідомила керівниця фінансового управління Маразліївської сільської ради Анна Городецька, яка була однією з учасниць заходів Проєкту.

- Дуже вдячна експертам U-LEAD за такий вчасний і корисний проєкт. Спільно з ними в ході виконання завдань ми проаналізували видаткову і дохідну частини нашого бюджету. Ми пройшли кожний крок і зрозуміли, що треба переосмислити нашу діяльність. Наприклад, ми планували витрати чималі кошти на розробку нормативно-грошової оцінки. Але експерт підказав, як це можна зробити інакше. І в результаті 250 тисяч ми вже заощадили для інших важливих потреб громади, – розповіла фінансистка. 

У Проєкті «План бюджетної стабілізації» взяли участь представники 40 громад з усієї України. Південні області представляли десять громад: Маразліївська, Фонтанська, Кушугумська, Коблівська, Вільнянська, Томаківська, Магдалинівська, Васильківська, Дмитрівська та Приютівська. Експертом Проєкту в цих областях є фахівець  Інституту бюджету та соціальноекономічних досліджень (ІБСЕД) Олександр Іваніна, а його тандемний партнер – радниця з питань місцевих фінансів та управління регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області Олеся Голинська.

Впродовж двох місяців функціонування проєкту кожна з громад-учасниць провела комплексний аналіз понад 150 бюджетних показників. На основі отриманих результатів разом з експертами були розроблені спеціальні інструменти, які допомагають досліджувати доходи та видатки, виявляти можливості для балансування коштів, а також запобігати фінансовим ризикам.

Як розповіла Олеся Голинська, план бюджетної стабілізації – це унікальний документ, який відповідає ситуації в конкретній громаді і не може повторюватися. При цьому досвід і кращі практики в цій сфері можуть бути застосовані для інших органів місцевого самоврядування.

- Громади Півдня дуже суттєво попрацювали. Наприклад, у трьох з 10 громад-учасниць офіційно створені робочі групи, які напрацювали досить реалістичні рішення щодо бюджетної стабілізації, готові до впровадження. Це суттєвий крок вперед, – зазначила радниця.

Серед рекомендацій щодо розробки плану бюджетної стабілізації Олександр Іваніна зазначив: «стабілізаційні заходи повинні спиратися на потреби людей та акумулювати людський ресурс».

- Вся найкраща інфраструктура, у яку вкладено сотні мільйонів, може бути знищена і єдине – що залишиться – це людський ресурс, – підкреслив експерт.  І додав, що в основу всіх стабілізаційних заходів повинен бути покладений місцевий економічний розвиток.

Адже місцевий економічний розвиток є джерелом первинного накопичення та використання (стабілізації) ресурсів територіальних громад – комунальної власності, людського ресурсу, бюджету тощо. На думку експерта, місцевий економічний розвиток повинен мати сталі показники в умовах воєнного часу та стійку тенденцію зростання у повоєнний період.

- Програма U-LEAD першою запропонували громадам проєкт з розробки планів бюджетної стабілізації. Це унікальний досвід для органів місцевого самоврядування. Ми плануємо залучити учасників Проєкту для обміну досвідом під час заходів для фінансистів у 2023 році, – розповіла Юлія Молодожен, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

1234


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році