Громада Нижнього Вербіжа на Івано-Франківщині отримала авто для підтримки бізнесу від Програми USAID DOBRE

Нижньовербізька громада на Івано-Франківщині в межах проєкту місцевого економічного розвитку отримала від Програми USAID DOBRE вантажний автомобіль Peugeot Boxer вартістю близько 1,3 мільйона гривень ...

Фото (1)
Громада Нижнього Вербіжа на Івано-Франківщині отримала авто для підтримки бізнесу від Програми USAID DOBRE

Нижньовербізька громада на Івано-Франківщині в межах проєкту місцевого економічного розвитку отримала від Програми USAID DOBRE вантажний автомобіль Peugeot Boxer вартістю близько 1,3 мільйона гривень та створила нову послугу для місцевого бізнесу.

Фото (1)За словами голови громади Ярослава М’якущака, сьогодні в них зареєстровано 485 підприємців, більшість із яких займаються торгівлею. У зв’язку з економічною кризою в державі через війну Росії в Україні, місцевий бізнес часто не має можливості придбати новий або полагодити свій транспорт, який потрібен для перевезення вантажів, тому доводилося його орендувати. 

Новий автомобіль має вантажопідйомність до 1,1 тони. Громада передасть його в управління місцевого комунального підприємства «Благоустрій ОТГ». На одній із найближчих сесій місцева влада планує прийняти Програму підтримки місцевого бізнесу, яка передбачатиме умови для надання пільгових перевезень вантажів для місцевих підприємців.

«Ми зможемо підтримати існуючий бізнес у нашій громаді та водночас матимемо змогу допомогти новим суб’єктам підприємницької діяльності, які захочуть до нас релокуватися і зареєструються в нашій громаді, – каже Ярослав М’якущак. – Плануємо, що за умови відсутності заборгованості зі сплати місцевих податків, кожен наш підприємець зможе раз на рік скористатися послугою вантажних перевезень безкоштовно – в межах вартості 5 тисяч гривень. Підтримка місцевого бізнесу дозволить створити нові робочі місця в громаді, що призведе до збільшення податків до сільського бюджету». 

Нижньовербізька сільська рада планує виділяти з місцевого бюджету кошти для компенсації комунальному підприємству витрат за надання послуг пільгових вантажоперевезень. Для всіх інших випадків буде розроблено економічно обгрунтований тариф, який стане ще однією дохідною частиною казни громади.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Кар'єрне консультування для нових мешканців громади: досвід ГО PRO WOMEN UA 

Сталість жіночого бізнесу попри війну, блекаути, вимушені передислокації: вшосте оголошено фіналісток конкурсу "Створено жінками - 2024"

Новий щотижневий дайджест вакансій для громадських активістів та активісток

Як покращити новинний контент на сайтах ВЦА Луганщини і Донеччини? Комунікаційники отримали поради

Громадські активісти Півдня України підвищують свою спроможність та планують нові ініціативи

Освітні можливості, фінансова допомога та консультації юристів: добірка ініціатив та програм для вимушених переселенців