Гранти для соціальних пекарень, де годують біженців – як Українська соціальна академія допомагає підприємцям

Після російського вторгнення в Україну, Українська соціальна академія мобілізувала зусилля аби допомогти соціальним підприємствам не лише вижити, а й розвиватися і допомагати іншим пережити важкі ...

123
Гранти для соціальних пекарень, де годують біженців – як Українська соціальна академія допомагає підприємцям

Після російського вторгнення в Україну, Українська соціальна академія мобілізувала зусилля аби допомогти соціальним підприємствам не лише вижити, а й розвиватися і допомагати іншим пережити важкі часи. Було прийнято рішення про грантову підтримку для десяти проектів, які допомагають людям в умовах війни. Мова йде про фінансування закупівлі обладнання для соціальних пекарень та кухонь, в яких готуватимуть їжу для біженців, що втекли з територій, де відбуваються військові дії.

Два соціальні підприємства – пекарні, уже отримали кошти і розпочали реалізацію проектів. Перший грант отримала пекарня-кондитерська «Добрий хліб», що знаходиться при греко-католицькій парафії у невеликому містечку Вижниця (Чернівецька область). Місцевий парох о. Василь Стефанко, який є випускником Академії, каже, що отриманні кошти будуть витрачені для закупівлі додаткового обладнання.

«Ми хочемо розширити нашу пекарню-кондитерську аби забезпечити хлібом, якомога більшу кількість людей. Плануємо, що після переобладнання тут працюватиме близько 15 осіб, в тому числі і особи із інвалідністю та люди, які перебувають у складних життєвих обставинах», – розповідає о. Василь Стефанко. 

Священнику вдалося втілити на парафії чимало соціальних проектів, а перший грант на відкриття пекарні він також отримав від Української соціальної академії. Планувалося, що невдовзі при парафії буде відкрито також молодіжний центр та соціальну пральню.

 «Саме навчання в Українській Соціальній Академії дало поштовх до створення нашої пекарні-кондитерської. Тепер випікаючи хліб, ми віддаємо частину продукції потребуючим, а решту – реалізуємо, щоби мати кошти для подальшого розвитку», – каже о. Василь.

Із початком війни на парафії організували також центр допомоги для біженців із ночівлею, харчування та наданням предметів першої необхідності. Крім того, у пекарні-кондитерській щодня готують обіди для близько 60 осіб. Тепер завдяки грантовій підтримці Академії у приміщенні площею 240 кв. м. буде розміщено пекарню-кондитерську, кухню, трапезний зал – відкритий простір для молоді і всіх бажаючих. Загалом, після переобладнання пекарня щоденно забезпечуватиме хлібом понад тисячу осіб.

«Сьогодні ми переживаємо дуже складний час і багато людей потребують допомоги, особливо пенсіонери, які отримують невелику пенсію. Хліб та інша випічка є головними продуктами харчування для більшості українців, тому повинні випікатися із якісних продуктів і продаватися за доступною ціною», – переконаний священник.

Інший проект, який отримав грантові кошти на закупівлю обладнання – створення піцерії та пекарні у с. Давидів Пустомитівського району Львівської області. Соціальна підприємиця Світлана Лагодич розповідає, що у приміщенні площею 60 кв. м. буде розміщено пекарню, піцерію та їдальню.

«Зараз існує нагальна потреба збільшити обсяги виробництва продуктів харчування з огляду на потреби біженців та людей, що через війну опинилися у складних життєвих обставинах. Придбане завдяки проєкту устаткування допоможе збільшити виробництво пекарських виробів для допомоги переселенцям, військовим, та усім потребуючим», – розповідає Світлана.

За її словами, випічка і піца, яку готуватимуть у пекарні будуть продаватись за соціальною ціною. Загалом планується щоденне виготовлення пекарських виробів для допомоги понад 100 особам. До виробництва хліба будуть залучені також особи з інвалідністю та особи в складних життєвих обставинах.

В Українській соціальній академії переконані, що соціальне підприємництво є важливою складовою спільних зусиль українців задля перемоги.

«Саме взаємодопомога і солідарність здатні сьогодні врятувати Україну. Ми допомагаємо підприємцям, щоб вони могли допомагати іншим: біженцям, волонтерам, військовим і тих, хто приймає біженців у себе вдома. Соціальні підприємці є важливою ланкою цього великого ланцюга взаємодопомоги», – зазначає директор та член правління Академії Сергій Олійник.

Крім того, за словами Сергія Олійника, соціальні підприємці найперше є підприємцями, а отже у цей непростий час, допомагають державі сплачуючи податки.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?