Голоси ЛГБТІК під час війни: Бюро “Ми – є!” запускає новий подкаст
Подкаст “Ми – є” – це відверті історії про боротьбу за свободу на фронті та за доступ до прав у тилу. Зокрема, за право бути видимим перед законом – зареєструвати свою сім'ю. Саме це є ключовою темою ...
Додано:
miry4
Подкаст “Ми – є” – це відверті історії про боротьбу за свободу на фронті та за доступ до прав у тилу. Зокрема, за право бути видимим перед законом – зареєструвати свою сім’ю. Саме це є ключовою темою подкасту.
- “Зранку я відвезла Юлю в ТЦК… Мабуть це вперше в житті, коли б я хотіла, щоб у нас були патріархальні стосунки”, – ділиться гостя першого епізоду, дружина військовослужбовиці Оля Оніпко.
“Що потрібно ЛГБТ? Абсолютно та сама тема про дітей, спільне майно, про доступ до тіла, якщо щось трапиться… Для чого мені якимось людям пояснювати в гарячці, що я не дівчинка з вулиці, а що я насправді дружина…” – додає Оля.
- “Я для себе точно вирішив, що піду на фронт. Мій партнер для себе вирішив, що поки не готовий, але готовий повністю забезпечити тил”, – розповідає гість другого епізоду, ветеран Нік Милованов.
“Як це бути геєм в армії? Розкажу на прикладі побратимів. Якщо до них приїжджає дружина, без проблем дають звільнення на 2-3 дні. Якщо мій партнер приїжджає, доводиться казати, що це брат, друг, кум, сват” – пояснює Нік.
- “Як це бути у війську трансгендерною людиною? А ніяк. Тому що я приходила не репрезентувати себе як трансгендерна жінка, я прийшла захищати свій дім, свою родину і свою мрію” – розповідає гостя третього епізоду Оксана Сурчок.
І додає: “Моя партнерка теж трансгендерна жінка. Я партнерці кажу: якщо почнеться війна, я піду в ЗСУ, бо вибору немає. І от 24 лютого я прийшла в військомат”.
- “Війна — це битви на полі бою, а для ЛГБТІК-людей це ще й боротьба за рівність і права перед державою. Право на повагу до сімейного життя і цивільне партнерство – є частиною нашої європейської інтеграції. Ми хочемо пришвидшити цей процес. Адже війна не дає зволікати” , – говорить керівник ГО “Бюро “Ми – є”, Володимир Косенко.
Ведуча подкасту – Христина Петрик.
Подкаст є частиною проєкту “Кризовий компас у час війни: Просування прав і добробуту для ЛГБТІК в Україні”.
Ще однією частиною проєкту стало всеукраїнське опитування ЛГБТІК. Його дані лягли в основу аналітичного звіту, який команда проєкту презентує тим, хто розробляє політики, приймає рішення та допомагає вразливим групам суспільства – органам влади, міжнародній спільноті і національним громадським і благодійним організаціям.
Посилання на подкаст:
- Spotify https://buff.ly/3SLiIgc
- Youtube https://bit.ly/youtube_podcasts_we_are
- Apple Podcasts https://bit.ly/we_are_Apple_Podcasts