Хочете створити соціальний бізнес? Вам потрібен ментор!

«Якщо я бачив далі за інших, то тільки тому, що стояв на плечах велетнів», — сказав якось Ісаак Ньютон, маючи на увазі, що своїми відкриттями він зобов’язаний багатьом вчителям. Чим би ви не починали ...

sila-mentoringa
Хочете створити соціальний бізнес? Вам потрібен ментор!

«Якщо я бачив далі за інших, то тільки тому, що стояв на плечах велетнів», — сказав якось Ісаак Ньютон, маючи на увазі, що своїми відкриттями він зобов’язаний багатьом вчителям. Чим би ви не починали займатись, із власним ментором ваш прогрес значно пришвидчиться — і створення власного бізнесу не виключення.

Так, вивчивши тисячі нью-йоркських  стартапів, компанія Endeavor дішла до висновку, що 30% найуспішніших компаній в Нью-Йорку за останні 10 років мали менторів.

Для чого потрібен ментор?

У бізнесі ментором зазвичай називають підприємця, який має багаторічний управлінський досвід і допомагає підприємцю-початківцю на початкових етапах розвитку компанії. Для сфери соціального бізнесу мати власного ментора це важливіше, адже в ньому окрім бізнесової є ще й соціальна мета, якої потрібно досягти одночасно з фінансовою стійкістю бізнесу.

Ментори були у більшості відомих бізнесменів. Так,  коли помер Стів Джобс, Марк Цукерберг назвав його своїм ментором. А Катерина Фейк з Flickr була ментором Чеда Дікерсона, засновника Etsy.

В Україні практика менторства теж потроху розвивається. Хоч і не так стрімко, як за кордоном — українці досі скоріше звернуться за порадою до родичів та знайомих, аніж до спеціалістів. Однак далеко не завжди у вашому оточенні є люди, компетентні у важливому для вас питанні. Тому скористатися допомогою досвідченого тренера зайвим не буде.

Менторство в Українській соціальній академії

Менторство в академії існує, бо всі стартапи дуже різні — як за сферою діяльності, так і за соціальною складовою. І навчати всіх однаково — немає сенсу,  кожен потребує індивідуального підходу. Тому під час навчанння для кожного учасника підбирається ментор — успішний бізнесмен з тої ж сфери бізнесу. 

«Ментор — це той, через кого ми часто осягаємо мудрість світу. Ви отримуєте від ментора не просто знання — адже він не дає вам уроків і не читає лекцій. Але ментор дає вам потрібний інструментарій, допомагаючи  самостійно дійти до важливих відкриттів про життя і самих себе», — коментує СЕО Української соціальної академії Михайло Мельник.

До речі, в Українській соціальній академії незабаром стартує програма «Акселератор соціального підприємництва», яка передбачає більше 10 годин менторства від досвідчених бізнесменів.  Окрім цього, для студентів «Акселератору» в академії влаштовують так звані спід-дейтінги — консультації зі спеціалістами в певній галузі — маркетингу, фінансах, бухгалтерському обліку, HR та інше.

Чому бізнесмену-початківцю потрібен ментор?

Допомога в формуванні стратегії та бізнес-плану

Підприємці-початківці нерідко надмірно зосереджуються на операційних завданнях та не замислюються, як їхні дії та рішення вплинуть на розвиток їхнього бізнесу  в довготривалій перспективі. 

Між тим, наявність візії та вміння побудувати стратегію — чи не найважливіша риса, яка відрізняє керівника від звичайного працівника.  Ментор допомагає своєму підопічному сформувати так званий “helicopter view” (перспективне баченння) та мотивує замислитись про те, яким той бачить розвиток компанії в майбутньому. А також допоможе визначитись з тим, які кроки потрібно робити для досягнення цієї мети.

Саме для цього існують бізнес-плани — чи не найважливіші документи для засновників стартапів, адже вони є своєрідною дорожньою картою у втіленні бізнес-ідей. Ментор дасть ґрунтовний фідбек щодо бізнес-плану, порадить, як презентувати свій проект перед потенційними інвесторами — а, можливо, порекомендує на цю роль когось зі своїх знайомих бізнесменів.

Можливість вчитись на чужих помилках

Кожен бізнесмен колись був початківцем — і був у такій самій ситуації, в якій ви знаходитесь зараз. Ментор може поділитися численними історіями власних помилок. Вони стануть для вас уроком — без ризиків, втрати часу та ресурсів. 

«На перших етапах планування справи варто як позбавитись від ілюзій, так і врахувати справжні мрій та цілі людини, — вважає ментор Української соціальної академії маркетолог та бізнес-коуч Олена Дейнека. Тож, якщо є можливість позбутись зайвих перешкод, чому б цього не зробити?

Мотивація до дій

Підприємиця Опра Вінфрі якось сказала: «Ментор — це той, хто дозволяє побачити надію у собі». Ментор може побачити вирішення проблем, які вам здаються нездоланними — та мотивувати на їхнє вирішення. На шляху до успіху бізнесмена-початківця чекає чимало перешкод. Зіткнувшись з черговою невдачею, ви ризикуєте піддатись емоціям та відмовитись від справи. Ментор не дасть вам зупинитись і допоможе знайти в собі надію та впевненість. 

Ви зрозумієте, що більшість перешкод, з якими ви стикаєтесь зовсім не унікальні, і, можливо, переконаєтесь, що з якимись з них ви можете впоратись швидше та легше, ніж інші.

«Іноді учасникам потрібна навіть не стільки допомога чи порада у розвитку проекту, стільки підтримка, натхнення та посилення почуття впевненості», — розповідає ментор Української соціальної академії, підприємиця та маркетолог Юлія Шатава.

Погляд зі сторони 

Зазвичай наставники бачать більше помилок, аніж нам би хотілося. Конструктивна критика допоможе побачити слабкі місця вашого проекту, які ви не могли розпізнати. 

Досвідчений ментор здатний підказати нові способи вирішення нагальних питань, які здатні швидше привести до кінцевої мети, відкрити нові сторони вже, здавалося б, відомих проблем і ситуацій. Це дасть вам можливість вирости як професіоналу, навчитись критично мислити та пріоритизувати задачі.

Нетворкінг та корисні знайомства

У світі бізнесу вкрай важливо, хто тебе знає і кого знаєш ти. Ментор може порекомендувати ваш бізнес потенційним інвесторам, познайомити з талантами, які можуть посилити вашу компанію чи першими клієнтами. 

А ще допоможе зрозуміти закони бізнес-середовища — і порадить як і до кого звертатись, щоб досягти власної мети. А далі — хто знає, куди вас можуть привести нові досвід, ідеї та знайомства?

Програма менторства на «Акселераторі соціального підприємництва» від Української соціальної академії

Якщо у вас є ідея бізнесу, Українська соціальна академія пропонує унікальну програму підтримки бізнес-стартапів — системне менторство. Протягом кількох місяців досвідчений бізнесмен допоможе вам допрацювати бізнес-план, проаналізувати ринок, сформувати команду, розібратись з фінансами та податками,  налагодити маркетинг та продажі та запустити свій проект.

А ще менторство — це унікальна нагода налагодити прямі ділові зв’язки з успішними бізнесменами та гравцями на ринку і залучення їх в якості інвесторів та партнерів до вашого стартапу! 

Долучайтесь до «Акселератора соціального підприємництва»!

Окрім менторства, на «Акселераторі» вас чекатиме:

➰ комплексне навчання з управління соціальним підприємством. 

➰консультації з командою Української соціальної академії

➰практична робота з експертами, постановка індивідуальних цілей та самостійна робота “в полях” з клієнтами та користувачами ваших продуктів

➰долученість до екосистеми соціального підприємництва;

➰ можливість отримати інвестиції від академії та інших інвесторів

Задля вашої безпеки навчання проходить онлайн (зі знижкою 20%) або в малих групах (10 людей) з дотриманням санітарних норм.

Детальніше про програму

Не пропустіть!

Організатор

Українська соціальна академія навчить заробляти стабільно та вирішувати при цьому соціальну проблему. 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку