ГО мають єдине вікно для отримання коду неприбутковості одразу при реєстрації

Президент України підписав  Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо ...

iStock_000012995878Small
ГО мають єдине вікно для отримання коду неприбутковості одразу при реєстрації

Президент України підписав  Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» № 835-VIII від 26.11.2015. Відповідний законопроект -2983.

Як Громадський Прості повідомляв раніше, більшість поправок, які подали експерти проекту до цього законопроекту були враховані.

Проте для громадських об`єднань є додаткова хороша новина – є важлива норма, що передбачає єдине вікно для отримання коду неприбутковості для ГО одразу при реєстрації. Тепер не потрібно буде окремо йти в ДФС для отримання статусу неприбутковості. Це новація, на яку давно чекали в громадському секторі.

За словами Анастасії Шимчук, експерта проекту USAID “Громадяни в дії”, цю правку експертна група пролобіювала в останній момент. Вона зокрема, створить так зване єдине вікно для подання документів на реєстрацію й одразу на отримання коду неприбутковості для ГО, БО і інших неприбуткових організацій.

Реєстрація громадських та благодійних організацій, а також внесення змін до статутних документів таких організацій здійснюватиметься безкоштовно.

Крім того, зменшено час реєстрації громадських об’єднань до 3х робочих днів. Для благодійних – до 24х годин.

Спрощення процедури – електронні документи. Відтепер можна подавати документи на реєстрацію юридичних осіб через Інтернет.

Спрощується також процедура ліквідації громадських організацій.

У Законі чітко зафіксовано, що засновники втрачають свою “особливу” роль одразу після реєстрації ГО. , Реєстратори вимагали від засновників різні документи, заяви тощо, тоді як ці засновники вже давно вийшли з ГО або навіть померли.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями