Нові правила реєстрації ГО та БО – 2015 рік

Як зареєструвати громадську організацію? Маленькі кроки до успішного результату -2017 рік   Верховна Рада ухвалила в 2-му читанні законопроект №2983 «Про державну реєстрацію юридичних осіб, ...

???????????????????????????????
Нові правила реєстрації ГО та БО – 2015 рік

Як зареєструвати громадську організацію? Маленькі кроки до успішного результату -2017 рік

 

Верховна Рада ухвалила в 2-му читанні законопроект №2983 «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». Що це означає для громадських об’єднань? Аналіз від експерта проекту USAID “Громадяни в дії” Анастасії Шимчук. 

1. Гроші більше не потрібні.

Реєстрація громадських та благодійних організацій, а також внесення змін до статутних документів таких організацій відтепер буде безкоштовною.

2. Часу треба менше.
Зменшений час реєстрації громадських об’єднань до 3х робочих днів. Для благодійних – до 1го робочого дня.

3. Процедура буде простішою.
Реєстрація громадських об’єднань, відокремлених підрозділів здійснюватиметься спрощено та діятиме відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»
Спрощується процедура ліквідація громадської організації.

4. Засновники ГО втрачають свій “особливий статус”.
В Законі чітко зафіксовано, що засновники організації втрачають свою “особливу” роль одразу після реєстрації ГО. Це спрощує роботу організаціям, бо реєстратори більше не будуть вимагати від засновників різних документів, заяв тощо, а засновники давно вийшли з ГО або навіть померли.

Більшість поправок, які подали експерти проекту до цього законопроекту були враховані, тож ми можемо записати ще одну ‪#перемогу‬ в актив громадянського суспільства та проекту “Громадяни в дії”.

 

Як зареєструвати громадську організацію: 5 простих кроків від Анастасії Шимчук


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

На Запоріжжі розібралися із програмами та ініціативами служби зайнятості

Суспільне розповідає про відновлення й відбудову прифронтових регіонів у циклі документальних історій «ТутРемБуд»

Створювати доступність довкола себе: «Без перешкод» — прем’єра на Суспільному

Комплексна реабілітація дітей з інвалідністю: досвід Звягельської міської територіальної громади

Інкубатор демократичних ініціатив розпочинає новий проєкт з підвищення кваліфікації правників та правчинь у наданні допомоги соціально вразливим групам населення

Згуртованість громади. Презентація результатів опитування у Бишівській громаді

 • non-commercial EsterTV

  Слава Богу!

 • non-commercial EsterTV

  а підписи посвідчувати все ж таки треба буде реєструвати у нотаріуса і платити 600-800 грн? чи вже не потрібно?

  • Anastasiya Shymchuk

   Доброго дня! Потрібно посвідчити у нотаріуса заяву про реєстрацію. Це один підпис уповноваженої особи. Вартість треба уточнювати, але в Києві це коштувало в районі 200 грн.

 • Андрій Миколайович

  А нащо завіряти підпис людини котра приносе на реєстрацію дані свого паспорта? Нащо такий совок залишили?

  • Anastasiya Shymchuk

   Андрію, точно не совок))) У багатьох країнах нотаріуси і здійснюють реєстрацію юридичних осіб. І є логічне пояснення.
   1. Реєстратори не мають ні прав, ні повноважень перевіряти, хто їм приніс документи на реєстрацію. 2. Таку перевірку можуть здійснити виключно нотаріуси. 3. За відсутності необхідності підпису – якщо завтра ви створите нову ГО, а потім випадкова людина підготує документи з недостовірною інформацією, то ви не зможете переконати управління юстиції, що вони не мали прав приймати і реєструвати ці документи.

   • Андрій Миколайович

    А як саме на сьогодні реєструвати ГО? Хто підкаже з чого починати?

    • http://www.prostir.ua/ Prostir

     Ми підкажемо. Нещодавно на Просторі з`явився якраз на цю тему хороший матеріал, дякуємо ще раз Анастасії Шимчук
     http://www.prostir.ua/?focus=yak-zarejestruvaty-hromadsku-orhanizatsiyu-5-prostyh-krokiv-vid-anastasiji-shymchuk

     • Андрій Миколайович

      Дякую за інформацію. У 2003-2008 роках реєстрував купу ГО на Донеччині та у Сімфері, але зараз нові правила переконаний. Щасти вам.

 • Ferents Milo

  Чи потрібно, згідно цього законопроекту, платити за Статут нової редакції для неприбуткової ГО?

 • Mariya Shapochkina

  Доброго дня. Куди звертатися для реэстрації? В місцевому центрі надання адміністративних послуг реєстратор сказав, що вони цього не роблять?

  • http://www.prostir.ua/ Prostir

   До Вашої уваги оновлена інформація щодо реєстрації ГО – покроково http://www.prostir.ua/?kb=yak-

 • Mariya Shapochkina

  “Сторінку не знайдено”!

 • Mariya Shapochkina

  Через електронний ресурс можна зареєструватися/?

  • http://www.prostir.ua/ Prostir

   Подано усі доступні наразі способи – і там вказується, що для он-лайн реєстрації програмне забезпечення досі не створено.

 • Mariya Shapochkina

  Дякую за відповіді. Прошу підказати як діяти у випадку якщо інформація про реєстрацію чи відмову в реєстрації не зявляється на сайті ЄДР за запитом “результат надання адміністративних послуг” а поїхати в Головне управління юстиції у Київській області(де здавалися документи” немає змоги найблищим часом? Дякую.

  • http://www.prostir.ua/ Prostir

   Якщо за кодом-доступу, зазначеному у вашому описі документів, Ви не бачите результату на сайті https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch, телефонуйте реєстратору. Ми так і робили, нам надали відповідь, що затримується розгляд.

 • non-commercial EsterTV

  Пані Анастасіє, а щодо “підтвердження підписів у нотаріуса”? Залишилось без змін – треба платити за послугу за тарифом нотаріуса? чи є якісь пільги для реєстрантів і цій сфері?

  • http://www.prostir.ua/ Prostir

   Актуальний зріз реєстраційної ситуації станом на 2017 р. ми подали у дописі “Як зареєструвати громадську організацію? Маленькі кроки до успішного результату”. Будь ласка, ознайомтесь http://www.prostir.ua/?kb=yak-zarejestruvaty-hromadsku-orhanizatsiyu-malenki-kroky-do-uspishnoho-rezultatu
   Анастасія консультувала щодо вимог законодавства станом на 2015 рік. Уже в кінці 2016 року з`явилася низка змін. Саме тому ми разом з новою експерткою громадського законодавства зробили покроківку що і як в 2017му.

   • non-commercial EsterTV

    Дякую за відгуки на мої коменти. Я тут вперше і вже стільки уваги :))) Напевно потрібно частіше заходити для позитивних моментів… :) Успіхів вам і усій вашій команді.

 • Александр Тищенко

  якими видами діяльності може займатись неприбуткова організація (господарююча), якщо на меті не має отримання прибутку, а статут приведений до норми Податкового кодексу у частині розподілення доходів та використання доходів. За якою формому ОПФ можна зберегти статус Заксновників, вести господарську діяльність на вкладений капітал але без мета отримувати прибуток. Як зберегти голосування на підставі розміру частки капіталу? Наприклад: Приватна організація. Але дуже потрібна консультація.

  • http://www.prostir.ua/ Prostir

   Працює гаряча лінія для громадських організацій, де Ви можете отримати консультацію (063) 234-7-440