Стань бійцем екологічного фронту разом з нами: практичні поради

Війна — це злочин. Проти довкілля теж. Воєнні дії на території нашої країни вже зараз завдають довгочасну та серйозну шкоду природному середовищу. Серед найбільш масштабних — обстріли та ...

Додано:
floradoc563

pexels-fox-225157
Стань бійцем екологічного фронту разом з нами: практичні поради

Війна — це злочин. Проти довкілля теж. Воєнні дії на території нашої країни вже зараз завдають довгочасну та серйозну шкоду природному середовищу. Серед найбільш масштабних — обстріли та бомбардування промислових та енергетичних об’єктів; підпали лісів та полів; підриви нафтобаз; забруднення Чорного та Азовського морів. Розлите паливо, зруйнована техніка, відпрацьована зброя та підірвані ракети — вони залишать свій слід на більший час, ніж ви думаєте: забруднений ґрунт, вода та повітря будуть нагадувати про себе ще довгий проміжок часу. Якщо ви  думаєте, що «моя хата з краю», то ми вас розчаруємо — вона все одно потрохи руйнується, адже природа України — нашої спільної домівки — стосується кожного.

Хіба цих аргументів замало, щоб зрозуміти, що екологія та збереження ресурсів зараз, як ніколи на часі? Корисні екологічні звички не погіршуватимуть нашу екологічну ситуацію ще більше!

Довкілля — мовчазна жертва війни. Але людям не варто мовчати! Сьогодні кожен з нас може доєднатися до екологічного фронту! Перший крок можна зробити з простої економії води, електроенергії, тепла, газу.

Не словом, а ділом: пропонуємо вам практичні поради, які допоможуть скоротити споживання води, газо-, тепло- та енергопостачання, а на додачу заощадити.

  1. Скорочення витрат гарячої та холодної води. Справність кранів та раціональне споживанням води — запорука успіху)
  2. Газопостачання. Аби зекономити (і ресурси, і гроші) пріоритет слід надавати сучасним видам обладнання, що забезпечують мінімальне споживання газу.
  3. Електропостачання. Використання побутової техніки з високою енергоефективністю та контроль споживання електроенергії; усю побутову техніку, яка не використовується, варто знеструмлювати.
  4. Теплопостачання. Мабуть, найбільш проблемним є забезпечення економії у сфері теплопостачання. Необхідні зусилля і бажання усіх мешканців будинку та зусилля ОСББ.

Для більш просунутих громадян — можете більше дізнатися про екопроблеми вашого регіону та прикласти зусилля для поліпшення ситуації – це може бути участь в еко-акціях чи співпраця з еко-організаціями. Така потужна активізація екологічного фронту неодмінно допоможе!

Мотивуємо вас прикладами екоактивізму наших співвітчизників:

Гончаренко центр у Кропивницькому — «Кришечки здавайтесь!» — збір пластикових кришечок на переробку, кошти від якого йдуть на виготовлення супів для ЗСУ. Також волонтери збирають скляний посуд — фужери, глечики, чарки, склянки, підноси, миски, які роками не використовувалося, щоб купити антидронові рушниці. Адреса центру: вул. Велика Перспективна, 4а.

«Місто майбутнього» в Одесі збирають відходи на переробку. Зараз проводять акцію «Пластик рятує життя» — спільними зусиллями організації та небайдужих громадян збирають кошти на реанімобіль для наших захисників та одночасно покращують стан довкілля.

Food4you, Кропивницький — за адресою вул. Полтавська, 81 ви можете доєднатися до ініціативи та допомогти переселенцям та мешканцям обласних громад теплими речами, взуттям посудом, матрацами у гарному стані, яких ви більше не потребуєте.

Кіровоградський обласний центр соціально-психологічної допомоги, вул. Короленка, 50 — безстрокова акція у Кропивницькому. Суть проста: очисти книжні полиці від непотрібних книжок, що написані російською мовою та допоможи ЗСУ. Книги здають на макулатуру, а отримані гроші витратять на купівлю машин для українських бійців. Російськомовні книжки також приймають і більшість книжних магазинів у місті, де для них виділяють окремі полиці. Ініціатива проводиться також і в інших містах України – Києві та Львові.

Електросамокати Bolt. Доступні у багатьох великих містах України. Трансформація міського пересування у більш екологічний та трендовий спосіб шляхом популяризації альтернативного виду транспорту.

Корисна інформація для курців електронних сигарет. Так сталося, що ви палите, але хочете, щоб електронний пристрій паління після використання був утилізований максимально екологічно або використаний повторно із користю? Команда київських IT-фахівців почала переробляти елементи використаних електронних сигарет на павербанки для українських військових. А студенти КПІ збирають використані одноразові електронні сигарети у своїх гуртожитках, щоб перетворити їх складові на елемент системи скидання для дронів. Згодом студенти домовилися із мережею магазинів Rozetka про спільний збір. Тож можете сдати електронну сигарету у найближчому відділенні у вашому місті.

Куди можна здати одноразові електронні сигарети та вейпи на переробку в Україні:

  • Брендові магазини IQOS Space.
  • Магазини Rozetka по всій Україні.
  • Пункт прийому “Центру управління відходами” (Київ, вулиця Полковника Шутова, 16)

Епіцентр у Кропивницькому приймає батарейки на безпечну утілізацію.

Як бачите, допомогти довкіллю простіше, ніж ви думаєте! Сподіваємося, ви будете доєднуватися до корисних еко-ініціатив або навіть започатковувати власні! А наша громадська організація «Флора» зробить усе можливе, щоб ви залишалися у курсі найсвіжіших акцій, ініціатив, тощо. Якщо вам близька тема збереження довкілля, приєднуйтеся до нашої громадської організації, адже разом ми можемо більше!  Наша адреса — Кропивницький. Вулиця Комарова 47. Зусилля, які ви докладаєте вже сьогодні неодмінно повернуться до вас у майбутньому.

Матеріал підготовлено громадською організацією «Флора» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію ГО “Флора” та не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку