«Гендерне бюджетування, як інститут громадянської освіти»

  13 вересня 2017 року в приміщенні Обласного центру естетичного виховання учнівської молоді за адресою м. Полтава вул. Соборності 67 відбулось перше Відкрите засідання експертно-моніторингової ...

Додано:
Alena Kozub

DSC_5348
«Гендерне бюджетування, як інститут громадянської освіти»

 

250px-Flag_of_Europe.svg PAUCI_5047e3952ac0e51e89694c1630645403 Shidna-YEvropa-e1486550622681

13 вересня 2017 року в приміщенні Обласного центру естетичного виховання учнівської молоді за адресою м. Полтава вул. Соборності 67 відбулось перше Відкрите засідання експертно-моніторингової групи з розробки та запровадженню методології гендерного бюджетування Полтавської області. 

DSC_5320

Мета та ціль проекту – сприяння в підвищенні обізнаності громадськості Полтавської області про бюджетний процес шляхом проведення гендерного моніторингу бюджету Полтавської області та лобіювання обласною радою рішень про врахування гендерних питань у бюджетному процесі.

Завдання проекту полягає в розробці та здійсненні гендерного моніторингу обласного бюджету Полтавської області, навчанні лідерів інститутів громадянського суспільства Полтави та області засадам гендерної рівності, а також продовження виходу в ефір програми гендерного спрямування на ТРК Лтава  «Точка відліку».

Як результат діяльності за проектом, вперше в Україні буде розроблено науково обґрунтований, публічно обговорений та апробований гендерний моніторинг місцевих бюджетів (обласного).  На науковому рівні, з залученням широкого кола громадськості, буде обговорено питання взаємозв’язку між гендерною рівністю та розвитком економіки, що сприятиме сприйняттю суспільством можливостей покращення доступу жінок до товарних, фінансових, земельних ринків та ринку праці, як фактору прискорення економічного розвитку.

DSC_5296

Крім того, реалізація проекту акцентує увагу посадових осіб до гендерної проблематики, а також проілюструє необхідність впровадження гендерно – збалансованого  планування при підготовці державних та місцевих бюджетів, проектів та програм. Буде підвищена поінформованість та пропаганда доцільності збільшення економічного впливу жінок та збільшить якісні практики управлінських рішень. 

Ми впевнені, що реалізація цього проекту сприятиме зростанню економічного статусу жінок, а також підвищенню міжнародного іміджу Полтавської області.

Реалізація запропонованого проекту дасть можливість вперше в Україні розробити та запровадити процедури науково обґрунтованого гендерного моніторингу обласного бюджету. 

DSC_5258 DSC_5300

 

Проект «Гендерне бюджетування, як інститут громадянської освіти» реалізується громадською організацією «Інститут гендерних трансформацій»  в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

Точка зору, відображена у цій публікації чи матеріалі, є винятковою відповідальністю  громадської організації «Інститут гендерних трансформацій» і може не співпадати з точкою зору Фонду Східна Європа, ПАУСІ і/або Європейського Союзу.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи