Гендерний підхід до вирішення проблем ВПО: відкриття інсайтів та інструментів взаємодії

Що можна зробити для вирішення проблем ВПО вже сьогодні? А що потребує часу? В пошуках розуміння проблеми проведено чотири дводенні тренінги в рамках проекту “Гендерна чутливість щодо внутрішньо ...

Додано:
dpart

76722764_522424441944002_2446104434803998720_n
Гендерний підхід до вирішення проблем ВПО: відкриття інсайтів та інструментів взаємодії

Що можна зробити для вирішення проблем ВПО вже сьогодні? А що потребує часу? В пошуках розуміння проблеми проведено чотири дводенні тренінги в рамках проекту “Гендерна чутливість щодо внутрішньо переміщених осіб (ВПО)”, які проходили у жовтні–листопаді у чотирьох містах України — Харкові, Вінниці, Полтаві та Рубіжному, обговорювали ці та інші питання.

75341249_533063040875463_8101913216390529024_n

Команда проекту: тренерки, експертки з прав людини Марія Ясеновська, Олена Уварова, Ганна Христова та Катерина Буряковська Мандрікова – разом з представниками і представницями неурядових організацій, бізнесу, місцевої влади, працівниками поліції, суддями та адвокатами з різних міст обговорювали, які є проблеми житла  для ВПО, працевлаштування, домашнього насильства та торгівлі людьми. Розглядали, чим ситуація у жінок з числа ВПО у конкретному місті відрізняється від ситуації у інших містах, а також у решти жінок.

IMG_0456 IMG_0324

Особливо гострою визнали проблему житла для ВПО (зокрема для жінок, які більше переймаються сімейно-побутовими питаннями), зазначивши, що це є базовою потребою, без вирішення якої складно займатися розв’язанням інших питань.

Серед проблем, з якими стикаються ВПО, виділили ті, які мають гендерне забарвлення: зокрема питання виплати аліментів, коли батько на безконтрольний території, визначення місця проживання дитини, коли один з батьків там проживає, влаштування дитини в дитсадок та ін.

74159586_2239203039517721_6328246307605446656_n

Тренерки зазначають, що масштабність проблеми учасникам допомогли усвідомити цифри (кількість ВПО в країні – біля 1,5 мільйону) та приклади зі світового досвіду щодо тривалості вирішення подібних питань. Учасники зізналися, що раніше не усвідомлювали усю глобальність проблеми та кількість людей, які потребують допомоги. В пошуках векторів вирішення проблем аналізували документи, рекомендації комітету по СEDAW та національний план дій.

Тренінги показали, що спілкування безпосередньо із людьми, які проживають у різних місцях, є дуже продуктивним, оскільки надає більш глибоке розуміння проблем ВПО в конкретних обставинах, які потребують обговорення з метою винайдення шляхів їх вирішення.

Робота продовжується, ми рухаємось до наступних кроків, які стосуються аналізу ситуації та подальшого спілкування із громадськістю з метою пошуку нових рішень, розробки рекомендацій. 

Низка заходів реалізується ХОФ «Громадська альтернатива» в межах гранту, наданого проектом Council of Europe «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи