Форум «Дієві та впливові» згуртував активне громадське середовище Рівненщини

Більше 60 представників неурядових організацій стали учасниками Обласного Форуму громадянського суспільства «Дієві та впливові», який 16 грудня у Рівному провела Громадянська мережа ОПОРА. Учасники ...

19_12_2023_1_фото
Форум «Дієві та впливові» згуртував активне громадське середовище Рівненщини

Більше 60 представників неурядових організацій стали учасниками Обласного Форуму громадянського суспільства «Дієві та впливові», який 16 грудня у Рівному провела Громадянська мережа ОПОРА. Учасники поділилися власним досвідом у творенні змін у своїх громадах, а також обговорили актуальні тематики у роботі сектору.

19_12_2023_1_фото

До Форуму долучилося чимало випускників Школи менторів адвокаційного супроводу ОПОРИ. Протягом двох хвиль навчання, які проходили цьогоріч у Рівному та Сарнах, представники 29 громадських, благодійних організацій та ініціативних груп вчилися якісній взаємодії із владою для суспільних змін. Після завершення Школи 8 команд реалізовували за підтримки ОПОРИ адвокаційні кампанії у своїх громадах. Тож на Форумі наші ментори змін із різних навчальних хвиль мали нагоду поспілкуватися, поділитися своїми історіями, як долали виклики і як комунікували із владою.

«Форум став справжнім майданчиком для обміну досвідом і контактами, для пошуку партнерів і мережування небайдужих людей. Ми були раді зустріти і обійняти своїх людей  людей, яких ми навчали і в яких одночасно й ми теж багато чому навчилися; людей, які надихають діяти й надалі»,  розповідають представники ОПОРИ.

«Ковток свіжого повітря! Такого широкого представлення з районів я давно не бачив»,  ділиться враженнями від Форуму Гліб Олійник, голова ГО «Кузня майбутнього».

19_12_2023_2_фото

У програмі заходу було багато цікавого. Учасники мали нагоду подискутувати про роль інституцій громадянського суспільства у розвитку громади разом з керівницею Головного управління Національної соціальної сервісної служби України у Рівненській області Юлією Шигоревою, в.о. міського голови та секретаря Рівненської міської ради Віктором Шакирзяном, секретарем Березнівської міської ради Анастасією Власюк, головою ГО «Волинський інститут права» Іриною Гайдучик, представницею Рівненського регіонального офісу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Наталією Головач.

19_12_2023_3_фото

19_12_2023_4_фото

 0x0 (6)

Також надихнулися від мотивуючих промов спікерів громадського стендапу «Розганяємо відповідальність»: Юрія Лазаревича, представника БО «100 відсотків життя Рівне», Вікторії Костюк, засновниці «ГО Агенція розвитку громад «Інтонація ЗМІН», Святослава Клічука, засновника Громадської ініціативи «За чесний тендер», Марії Цип’ящук, адвокатки, координаторки громадської приймальні УГСПЛ в м. Рівне, Ольги Лящук, координаторки проєктів ГО «Екоклуб».

19_12_2023_5_фото 19_12_2023_6_фото

19_12_2023_7_фото 19_12_2023_8_фото

19_12_2023_9_фото

Обговорили актуальні тематики для роботи сектору: залучення ресурсів для хороших ініціатив разом з Оленою Хмельник, головою правління ГО «Агенція сталого розвитку міста», комунікацію для суспільних змін разом з Мирославою Клічук, комунікаційницею Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області, комунікацію суспільства із ветеранами разом з Вікторією Шинкаренко, директоркою Комунального закладу «Будинок Ветеранів» Рівненської міської ради, безпеку як системну основу діяльності разом з Глібом Олійником, головою ГО «Кузня майбутнього».

19_12_2023_10_фото 19_12_2023_11_фото

IMG_0130 (2) IMG_0086

А ще мали нагоду попрацювати у тематичних групах. Групу щодо розвитку дитячо-молодіжних просторів у громадах модерувала Олеся Бурдюк, представниця ГО «Станиця Рівне Пласту – Національної скаутської організації України», щодо питань молодіжної політики – Ірина Стасюк, національна модераторка платформи Е-DEM Фонду Східна Європа; щодо посилення участі громадськості у процесі прийняття рішень – Михайло Балик, проєктний менеджер Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області. Учасники Форуму обговорили виклики, які стосуються впровадження змін у цих сферах, а також запропонували рішення, як їх можна долати. А підсумовував Форум добрий друг ОПОРИ Артем Коновалов, програмний директор
ГО «ХМ ГО «Центр розвитку громад».

19_12_2023_12_фото IMG_0134 (2)

19_12_2023_13_фото IMG_0143 (2)

«Крута ініціатива, яку варто продовжувати! Дякую всій команді Громадянської мережі ОПОРА/Рівне за вміння відчувати потреби громадського сектору Рівненщини і мережувати громади та організації між собою»,  пише у фб Вікторія Костюк, засновниця «ГО Агенція розвитку громад «Інтонація ЗМІН».

19_12_2023_14_фото

«Дуже класно побути серед однодумців! Обмін досвідом, розширення кругозору, розширення соціальних зв’язків  на обласному форумі громадянського суспільства “Дієві та впливові”…»,  – розповідає менторка змін Галина Гаврилюк.

19_12_2023_15_фото

«Зарядилися позитивом і прикладами успішних ініціатив, працюємо на Перемогу і плануємо прийдешній рік», – розповідає про Форум команда Громадської організації «Березнівська Брама».

19_12_2023_16_фото

«Впевнено творю майбутнє»  таке було гасло сьогоднішнього обласного форуму «Дієві та впливові», таким є гасло діяльності Громадянська мережа ОПОРА / Рівне, і нехай такою буде установка в думках кожного, хто прагне змін.

Форум був інформативним та емоційним одночасно, сповненим неформального спілкування. 

Цей «зліт активістів» став унікальною можливістю для знайомства та налагодження взаємодії громадськості Рівненської області. 

Дуже приємно бачити таку кількість вже «знайомих облич», небайдужих людей та цікавитись їхнім досвідом і думками…ба більше  ділитись вже і власним досвідом.

Такі зустрічі надихають долати виклики сьогодення, рухатися до вже поставлених цілей та ставити нові. Саме тому важливо комунікувати, налагоджувати партнерство, генерувати ідеї, пропонувати, і врешті  взаємно ДІЯТИ.

Дякую @opora.rivne за можливості та підтримку, які ви надаєте активістам»,  ділиться своїми враженнями від Форуму Ольга Федорчук, менторка змін ОПОРИ. Разом із Зінаїдою Кобринчук вони адвокатували прийняття Положення про публічні консультації у Сарненській громаді.

19_12_2023_17_фото

Також учасники Школи менторів ОПОРИ отримали на згадку футболки з зображенням картини художника та громадського діяча Сергія Ткаченка, яка, на думку представників Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області, найкраще відображає те, що цінно для команди – впевнено творити майбутнє попри все. Сергій Ткаченко люб’язно погодився, аби його картина надихала як опорівців, так і інших активно діяти для змін довкола себе.

19_12_2023_18_фото

19_12_2023_19_фото

Найчастіше на Форумі лунало запитання: «А коли ще ОПОРА організує такий Форум чи навчальний курс, аби ми знову мали нагоду побачитися у такому колі небайдужих?». Тож стежте за ОПОРОЮ на сторінках у Facebook та Instagram – впевнені: згодом заплануємо щось цікаве та актуальне у цей час, а найважливіше – цінне – для розвитку себе, команди, громади та країни.

Більше фото Влада Мартинчука із заходу ось тут.

Довідково: Проєкт «Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами» реалізує БО «Мережа 100 відсотків життя» та суб-партнер РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА»  у партнерстві з Рівненською обласною державною адміністрацією, Кластером з питань управління та координації місцями компактного проживання внутрішньо переміщених осіб (СССМ Кластер), за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF.

Даний проєкт можливий завдяки стратегічному партнерству БО «Мережа 100 відсотків життяРівне», ГО «Агенції сталого розвитку міста», ГО «ЦЕНТРУ ІНТЕГРАЦІЇ», РОО ВГО «Громадянська мережа«ОПОРА» та ГУ Національної соціальної сервісної служби в Рівненській області.


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії