Фонд Східна Європа та ЄС оголосили шість переможців конкурсу Act to connect на впровадження civic tech рішень

На початку червня 2021 року завершилась акселераційна програма конкурсу Act to connect, що виконується Фондом Східна Європа в межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди» за підтримки ...

Додано:
Olga Milianovych

Переможці конкурсу Act to connect
Фонд Східна Європа та ЄС оголосили шість переможців конкурсу Act to connect на впровадження civic tech рішень

На початку червня 2021 року завершилась акселераційна програма конкурсу Act to connect, що виконується Фондом Східна Європа в межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди» за підтримки Європейського Союзу. Призовий фонд у розмірі 6 мільйонів гривень розділили шість команд-переможниць. Вони розробили проєкти інноваційних цифрових рішень у відповідь на соціальні та громадські проблеми, спричинені пандемією COVID-19.

На конкурс надійшло близько 100 заявок з усієї України. Протягом майже двох місяців акселераційної програми 10 команд-фіналістів конкурсу під менторством експертів працювали над розробленням прототипів і бізнес-планів, а також тестували свої рішення з погляду користувачів. Команди були сформовані з громадських активістів, представників малого та середнього бізнесу, державних і комунальних підприємств, органів місцевого самоврядування, благодійних та неурядових організацій, ініціативних груп, розробників, інженерів, студентів. Менторами та партнерами акселераційної програми стали агенція інновацій Center42 та кар’єрна платформа Happy Monday.

«Широке використання інструментів civic tech має підвищити ефективність роботи громадського сектору в умовах пандемії. Конкурс Act to connect став можливістю для стартапів, що розробляють civic tech рішення, отримати експертизу та фінансову підтримку для їх упровадження. Призовий фонд на початок конкурсу становив 5 мільйонів гривень, проте у ході акселераційної програми ми вирішили збільшити його на один мільйон гривень, щоб підтримати ще одну команду», сказала Сінзяна Пояна, керівник Програми Підтримки Громадянського Суспільства Представництва ЄС в Україні.

Кваліфіковане журі під час підсумкової події акселераційної програми конкурсу обрало переможцями команди, що розробляють такі проєкти:

  • Медбот «Марта» – це медичний чат-бот (працює у Viber, Telegram), що є швидким та зручним каналом комунікації між пацієнтом та медзакладом, який дозволяє уникати зайвих візитів і дзвінків до поліклініки.
  • ДЖЕК. Пульт управління містом – сервіс, який дозволяє органу місцевого самоврядування у громаді автоматизувати процес взаємодії з жителями, ОСББ, надавачами комунальних послуг – і тримати під контролем сферу ЖКГ свого населеного пункту.
  • Проєкт: Mriia: power for change. Його метою є створити Платформу громадянської освіти PlayGov для дітей 7-12 років, використовуючи ігри Minecraft та Roblox.
  • Платформа «УСІ» – інформаційно-аналітична платформа для залучення громадян і місцевої влади до спільної розбудови свого міста.
  • AxyGovUA Цифровий пандус – проводитиме регулярний моніторинг сайтів влади на вебдоступність відповідно до міжнародного стандарту WCAG.
  • HELP CHORNOBYL – автоматизований онлайн-сервіс юридичної допомоги ліквідаторам і постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, який швидко, кваліфіковано та безпечно в умовах COVID-19 дозволить їм отримувати свої законні виплати від держави.

«Конкурс Act to connect має на меті допомогти громадським організаціям стати більш технологічними і водночас зробити ІТ-команди більш соціально орієнтованими. Усі проєкти-переможці конкурсу сприяють діалогу всередині спільнот і з місцевою владою, підсилюють громадський сектор і мають значну соціальну користь. Тепер ми будемо супроводжувати команди протягом пів року і вже з нетерпінням чекаємо на безпосереднє впровадження їхніх рішень», – прокоментував Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Довідкова інформація

Конкурс Act to Connect відбувається у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу та спрямований на посилення українського громадянського суспільства для протидії наслідкам COVID-19. Проєкт триває з жовтня 2020 року по березень 2022.

Благодійна організація «Фонд Східна Європа» (ФСЄ) – неприбуткова українська організація, що розпочала свою роботу 2008 року. Від моменту заснування ФСЄ скерував близько $30 мільйонів на проєкти соціально-економічного розвитку України та місцеві ініціативи, спрямовані на розвиток громадянського суспільства та ефективне врядування.

За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: [email protected]


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу