Фінансова грамотність для дітей – відверта розмова про гроші

У четвер, 25 лютого, відбувся вебінар “Як навчити дітей фінансової грамотності?”. Захід організований всеукраїнською мережею безкоштовних клубів кодування для дітей та підлітків Code Club Україна у ...

Додано:
Yana Sharova

bann_fin2
Фінансова грамотність для дітей – відверта розмова про гроші

У четвер, 25 лютого, відбувся вебінар “Як навчити дітей фінансової грамотності?”. Захід організований всеукраїнською мережею безкоштовних клубів кодування для дітей та підлітків Code Club Україна у партнерстві з TAS Life.

Онлайн-подія пройшла на платформі веб-конференцій Zoom. До участі зареєструвалися близько 200 батьків з різних регіонів країни, яким було цікаво дізнатися про сучасну практику фінансової освіти дітей в Україні та лайфхаки від спеціалістів.

Спікерами вебінару виступили експерти компанії Tas Life – Роман Бабич, керівник з розвитку проєктів Партнерської мережі, та Наталія Стихальська, керівник Управління маркетингу.

Учасники вебінару послухали цікаву та корисну розмову про гроші. Спікери виокремили ключові тези: 

  • Проблематика фінансової грамотності у дорослих і дітей в Україні.
  • Розвиток фінансових навичок.
  • Як призначати й видавати “кишенькові гроші”?
  • Дитяча праця “за так” і “за гроші”.
  • Батьківська увага або любов за гроші.

- Діти – це наше дзеркальне відображення, – вважає Роман Бабич. – І якщо ми не підіймаємо якихось питань, це не означає, що їх не існує.

Тож, які особливості сприйняття грошей дітьми?

  • Діти не знають ціну грошам і тому весь час просять щось купити.
  • Діти не бачать зв’язку між своїми діями та кількістю грошей.
  • Відомо безліч фінансових афер, ініційованих дітьми.
  • Дитина не хоче заробляти.

– Отже, дитина не готова до самостійного життя, – підсумовує Роман. – Відповідно завдяки початковій фінансовій освіті вона набуває самостійності, тож батькам краще ознайомити дітей з правилами практичного поводження з грошима якомога раніше.

Наталія Стихальська наголосила, що українці мають найнижчий рівень фінансової грамотності в порівнянні з іншими країнами 11,6 з 21 балів. Також, спікерка зазначила, що серед українців переважають цінності виживання, а не самореалізації.

–  Дитина не розуміє, звідки беруться гроші, – зауважує Наталія. – Покупки в онлайні відбуваються в один клік, існує безліч гаджетів, за допомогою яких можна провести усі розрахунки.

Щоб дитина отримала відповіді на свої питання та досягла практичних навичок поводження з грошима, Наталія пропонує батькам запросити її разом спланувати сімейний бюджет. Цей вчинок буде свідчити, що дитині довіряють та цінують її думку.

На вебінарі спікери презентували «Інтенсив з фінансової грамотності для дітей», що невдовзі стартує в Code Club Україна. В рамках інтенсиву експерти Tas Life навчать дітей цінувати працю батьків, правильно ставитися до грошей та подарунків, а також технології накопичення і керування грошима й секретам заробітку.

Батьки, що взяли участь у вебінарі, першими отримають доступ для реєстрації дітей на новий інтенсив.

Запис вебінару “Як навчити дітей фінансової грамотності?” можна переглянути на Youtube каналі Code Club Україна -

https://youtu.be/3WnW52zlX7g


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Товариство "Добро" організовує допомогу дітям у с.Кобижча Чернігівської області

Бар'єри подолано: 35 хвилин у прямому ефірі з Антарктидою

Тростянецька громада Львівщини розпочала обговорення проєкту Стратегії охорони довкілля

Два рецепти для доброї освіти у Коблівській громаді

Тиждень Відкритого Уряду. Долучайтеся!

Групи підтримки батьків, що втратили дитину у період вагітності, пологів, або впродовж року після пологів в усіх містах України