Фінансова допомога для ВПО: пояснення юриста

До юриста громадської організації “Запорізький правозахисний центр” звернулася мешканка м. Запоріжжя Олена, яка в травні переїхала з Маріуполя у зв'язку з воєнними діями з боку рф та зараз перебуває ...

Додано:
Zaporizhzhia

159905-1_large
Фінансова допомога для ВПО: пояснення юриста

До юриста громадської організації “Запорізький правозахисний центр” звернулася мешканка м. Запоріжжя Олена, яка в травні переїхала з Маріуполя у зв’язку з воєнними діями з боку рф та зараз перебуває у статусі ВПО, з  питанням на яку міжнародну допомогу вона може розраховувати та які програми допомоги діють на даний час.

В Маріуполі Олена втратила родину та житло, тому знаходиться в край важкому моральному стані. Юрист ГО “Запорізький правозахисний центр” пояснив, що окрім державної допомоги внутрішньо переміщені особи можуть отримати міжнародну цільову грошову підтримку, що реалізується спільно з Урядом України. Зокрема, таку допомогу ВПО можуть отримати від:

  1. Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні спільно з Товариством Червоного Хреста України – surl.li/byyrt ;
  2. Програми від ЮНІСЕФ «Спільно» – surl.li/byyru ;
  3. Агентства ООН у справах біженців – surl.li/byyrw ;
  4. Всесвітньої продовольчої програми ООН – surl.li/byysw ;
  5. Міжнародної організації з міграції (МОМ) – surl.li/byyry ;
  6. Норвезької ради у справах біженців (NRC) – https://www.facebook.com/ua.nrc.no/posts/1629664447399685 .

Але, отримати фінансову допомогу в розмірі 2220 грн на особу в місяць можна тільки від однієї з організацій, яка реалізує програму ООН. Це один і той самий вид допомоги, який здійснюють різні агенції, перелік яких не є вичерпним.

Завдяки допомозі юриста пані Олена зібрала необхідні документи та звернулась за допомогою до держави через цифровий портал надання послуг Дія та на отримання допомоги від міжнародних організацій, які порекомендував юрист, а також до релігійних організацій, які надають гуманітарну допомогу.

Проєкт впроваджується  ГО “Запорізький правозахисний центр” у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС). 




Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії