Фільм «Віч-на-віч» у грудні на DOCUSPACE: зустріч, що переверне їхні життя

У грудні в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE дивіться документальний фільм фінського режисера Джона Вебстера «Віч-на-віч». З нагоди Міжнародного дня прав людини, що припадає на 10 грудня, показуємо стрічку ...

Віч-на-віч
Фільм «Віч-на-віч» у грудні на DOCUSPACE: зустріч, що переверне їхні життя

У грудні в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE дивіться документальний фільм фінського режисера Джона Вебстера «Віч-на-віч». З нагоди Міжнародного дня прав людини, що припадає на 10 грудня, показуємо стрічку про те, чи можливе відновлення стосунків між людьми після скоєння злочинів. Фільм доступний до перегляду на території України протягом грудня.

Стрічка оповідає історії людей, які втратили своїх близьких. Аби відкрити душевну рану і розпочати процес примирення, вони беруть участь у «діалозі відтворення» — переговорному процесі, під час якого близькі жертви опиняються віч-на-віч із її убивцями. Ми спостерігаємо за розмовою злочинця та потерпілого, яка дає їм можливість відпустити біль, позбутися образи, ненависті, почуття провини, зрозуміти та пробачити.

Враженнями від стрічки ділиться амбасадорка п’ятого кіносезону на DOCUSPACE Ірина Шиба, телеведуча, виконавча директорка Фундації DEJURE, яка цьогоріч увійшла до рейтингу успішних українців «30 до 30» від українського журналу Forbes:

«Герої цього фільму знайшли в собі неймовірну силу, щоб зустрітись з тими, кого вони могли б ненавидіти найбільше, — вбивцями близьких їм людей… Опиняючись віч-на-віч із ними, вони отримують відповіді на запитання, чому так сталось і чи могли вони щось змінити. Ця болюча зустріч дає їм можливість перестати звинувачувати себе, рухатись далі та навіть загоїти рани від втрати… А як вона вплинула на порушників, дивіться до кінця грудня в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.org».

11 грудня о 19:00 з нагоди показу фільму відбудеться подія RIGHTS NOW! «Віч-на-віч: як знизити рівень злочинності шляхом діалогу?». Під час онлайн-дискусії обговоримо, як відновне правосуддя дає неповнолітнім злочинцям шанс виправити вчинену помилку та попередити нові. 

Більше про захід:

Діти, які вчинили навіть незначне правопорушення, як-от дрібну крадіжку, ризикують отримати термін й відбувати його у в’язниці, оскільки в Україні практично не існує альтернативних до ув’язнення видів покарань. Та після перебування за ґратами неповнолітні частіше вдаються до повторних злочинів. Попередити це дозволяє відновне правосуддя — процес, який поновлює стосунки між потерпілим та неповнолітнім правопорушником через посередника. 

В Україні вже рік діє пілотна програма відновлення для неповнолітніх. Наразі понад 100 дітей успішно взяли в ній участь. Під час дискусії ми поговоримо про те:

  • чи адаптоване українське законодавство для застосування відновного правосуддя; 
  • як зацікавити всі сторони справи у застосуванні відновного правосуддя; 
  • чи може пенітенціарна система бути частиною цього механізму.

 

Джерело: Docudays UA.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Понад 200 учнів з двох областей взяли участь у ярмарку підприємництва Junior EXPO-2024 в Хмельницькому

Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»