Європейські орієнтири – зеленим реформам: екологічні питання торговельної політики

19 грудня 2017 року у м. Києві відбувся круглий стіл “Європейські орієнтири – зеленим реформам: екологічні питання торговельної політики”.Питання довкілля в контексті торговельних угод широко ...

Додано:
Olga Khomyakova

EUpdate
Європейські орієнтири – зеленим реформам: екологічні питання торговельної політики

19 грудня 2017 року у м. Києві відбувся круглий стіл “Європейські орієнтири – зеленим реформам: екологічні питання торговельної політики”.

Питання довкілля в контексті торговельних угод широко розглядаються та обговорюються громадськістю в ЄС, проте для України такий контекст виник лише недавно – з набранням чинності положень щодо зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Як зазначила Ольга Квашук, координатор проектів Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”, питання довкілля в контексті виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема і щодо реалізації її торговельних положень, займають важливе місце в порядку денному реформ.

Метою круглого столу було обговорення місця екологічних питань у торговельній політиці ЄС та України, взаємозв’язок торгівлі і сталого розвитку, екологічні питання імплементації торговельної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також рекомендації щодо покращення врахування екологічних питань у розробці та впровадженні торговельної політики в Україні, використовуючи досвід ЄС. Адже, в процесі євроінтеграційних реформ, у тому числі у сфері довкілля та зміни клімату, нам часто бракує інформації про чинний порядок денний Європейського Союзу у відповідній сфері та як ми можемо використати досвід ЄС з того чи іншого питання.

Наталія Андрусевич, голова правління Ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля” і координатор Робочої групи 5 “Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату” Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, презентуючи аналітичний документ “Екологічні питання у торговельній політиці ЄС та України: шлях до сталого розвитку”, зауважила, що для Європейського Союзу екологічні питання є невід’ємною частиною торговельної політики, в той час як Україна має закріпити питання довкілля та сталого розвитку в своїй торговельній політиці.

Під час заходу були озвучені основні рекомендації для посилення екологічної складової торговельної політики. Зокрема, необхідність розробити власні інструменти оцінки впливу торгівлі на сталий розвиток, забезпечувати належний діалог з усіма зацікавленими особами в процесі розробки та імплементації торговельної політики, визначити перелік релевентних міжнародних екологічних угод для цілей імплементації положень Угоди щодо торгівлі і сталого розвитку, вирішити питання зі створенням представницької дорадчої групи зі сталого розвитку та ін.

Микола Кузьо, заступник Міністра екології і природних ресурсів з питань європейської інтеграції, наголосив на необхідності віднайти правильний баланс між торгівлею та довкіллям, а положення Угоди про асоціацію щодо торгівлі і сталого розвитку необхідно використовувати для просування екологічної політики та підняття екологічних стандартів, адже Європейський Союз однозначно підніматиме питання дотримання екологічних стандартів в контексті торгівлі.

Учасники круглого столу, представники громадськості, наукової спільноти, органів влади, під модеруванням Зоряни Міщук, голови Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, обговорили основні виклики як в контексті впливу торгівлі на довкілля, так і екологічних проблем на торгівлю, зокрема, на прикладі впливу пестицидів на можливість експорту меду в ЄС. Було зазначено потребу розглядати питання впливу торгівлі не лише на екологічні питання, а власне на сталий розвиток, зокрема і на соціальні стандарти та розвиток зеленої економіки. Цікавою була дискусія щодо використання для цілей торгівлі терміну “екологічні стандарти”, питання модернізації підприємств, а також впливу на малий та середній бізнес.

Захід проведено Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля» у рамках проекту “Сприяння європейським реформам у сфері довкілля та зміни клімату в Україні” за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія»  (http://www.irf.ua/programs/eu/civicsynergy/). 

Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково  відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії