Європарламент закликав ЄС до конкретніших заходів на підтримку східних партнерів
Вільнюський саміт Східного партнерства (28-29 листопада) продемонстрував необхідність активніших дій ЄС на підтримку європейських прагнень своїх східних партнерів, - сказано в резолюції Європейського ...
Додано:
Громадський Простір
Вільнюський саміт Східного партнерства (28-29 листопада) продемонстрував необхідність активніших дій ЄС на підтримку європейських прагнень своїх східних партнерів, – сказано в резолюції Європейського Парламенту, схваленій 12 грудня. Європарламентарі закликали Раду ЄС надіслати у грудні потужний політичний сигнал про те, що двері ЄС залишаються відкритими для України, незважаючи на її неготовність підписати Угоду про асоціацію у Вільнюсі.
В резолюції зазначено, що ЄС повинен задіяти всі свої інструменти, включно з програмами допомоги, торгівельними інструментами, скасуванням віз та проектами з енергетичної безпеки, у «стратегічнішій та гнучкішій» політиці підтримки східних партнерів, що бажають поглибити свої зв’язки з Європою.
Парламент засуджує тиск Росії на Україну, Вірменію та інших східних партнерів, спрямований на утримання їх від підписання угод з ЄС. Депутати також закликають Євросоюз до кроків у відповідь. Європарламент також закликає Єврокомісію розглянути контрзаходи, якщо Росія порушить норми Світової організації торгівлі, вдаючись до політично вмотивованих торгівельних санкцій проти ЄС та його партнерів.
Україна – втрачений шанс
Депутати Європарламенту шкодують про рішення Президента Януковича не підписувати Угоду про асоціацію, назвавши це «втраченим великим шансом». Вони підкреслюють свою незмінну підтримку підписанню Угоди, щойно всі необхідні умови буде виконано. Парламент також закликав Раду ЄС на своєму грудневому засіданні надати потужний політичний сигнал про те, що Євросоюз і надалі готовий співпрацювати з Україною.
Депутати висловлюють свою солідарність з українцями, що зараз мирно протестують проти рішення Віктора Януковича не підписувати Угоду про асоціацію з ЄС. Європейський Парламент також засуджує «брутальне та неприйнятне застосування сили» з боку правоохоронних органів, зокрема під час візиту Високого представника ЄС Кетрін Ештон.
Депутати вимагають негайного та безумовного звільнення заарештованих протестувальників та закликають надіслати в Україну посередницьку місію найвищого рівня.
Вони також виступають за найшвидше відправлення місії Європейського Парламенту до України танагадують про можливість проведення нових виборів, у разі «необхідності підтвердити суспільну легітимність».
Вірменія
Депутати шкодують про рішення Вірменії вступити в Митний Союз з Росією після понад трирічних успішних переговорів щодо укладання Угоди про асоціацію з ЄС. Європарламент закликає Єреван поважати право громадян висловлювати свій протест.
Грузія, Молдова – певний успіх
Члени Європейського Парламенту вітають парафування Угод про асоціацію з Грузією та Молдовою під час вільнюського саміту і сподіваються на якнайшвидше їхнє підписання.
Вони також вітають пропозицію Єврокомісії щодо запровадження безвізового режиму для громадян Молдови.
Азербайджан
Парламент висловлює занепокоєність з приводу недавніх арештів активістів опозиції та утисків незалежних НУО та ЗМІ.
Росія має залишатися осторонь
Європарламент також «дуже твердо відхилив» пропозицію залучити Росію до обговорення Угод про асоціацію між ЄС та його східними партнерами.
Докладніше: прес-реліз Європейського Парламенту
Джерело : Delegation Ukraine EU News