Єврокомісія надасть 1 млрд. євро на підтримку реформ в Україні

14 вересня Європейська Комісія підписала з Україною Меморандум про порозуміння щодо надання макрофінансової допомоги. Її обсяг - до 1 мільярда євро. Ці гроші Україна отримає у формі середньо- та ...

ЄС
Єврокомісія надасть 1 млрд. євро на підтримку реформ в Україні

14 вересня Європейська Комісія підписала з Україною Меморандум про порозуміння щодо надання макрофінансової допомоги. Її обсяг – до 1 мільярда євро. Ці гроші Україна отримає у формі середньо- та довгострокових кредитів. Таким чином ЄС продовжить підтримку економічної стабілізації країни, зокрема шляхом проведення структурних та управлінських реформ.

Від імені Європейського Союзу Меморандум про порозуміння підписав Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс. Він відповідає за питання євро і соціального діалогу, а також за фінансову стабільність, фінансові послуги та Союз ринків капіталу. “Європа рішуче підтримує Україну на її шляху економічного відновлення та реформування. Нова програма макрофінансової допомоги ЄС сприятиме зменшенню економічної вразливості України та зміцненню її стабільності. Водночас, завдяки впровадженню амбітних реформ Україна виправдає очікування своїх громадян та надішле сильний сигнал своїм міжнародним партнерам та інвесторам. Здійснення цих реформ пов’язане із новою програмою макрофінансової допомоги,” – сказав Домбровскіс.  

Нова програма макрофінансової допомоги доповнює три попередні. З початку кризи у 2014 році та впровадження програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) Євросоюз надав Україні 2,8 мільярдів євро макрофінансової допомоги.

Нова програма допомоги передбачає здійснення двох платежів обсягом до 500 мільйонів євро. Кожна виплата пов’язана із виконанням конкретних заходів  із проведення політичних реформ. Їх Україна та ЄС погодили у тексті Меморандуму про порозуміння. Узгоджена програма реформ, зокрема, передбачає дії в сфері боротьби проти корупції, управління державними фінансами, управління державними підприємствами та банками, зокрема повернення активів, реформування енергетичного сектору, а також здійснення ключових соціальних реформ. Ця програма відповідає реформам, які Євросоюз та Україна погодили в рамках Угоди про асоціацію.

Відповідно до загальноприйнятої практики надання макрофінансової допомоги її виплата залежатиме від виконання політичних передумов. Україна має продовжувати дотримуватись ефективних демократичних механізмів, зокрема багатопартійної парламентської системи, а також верховенства права. Окрім того, Україна має й надалі гарантувати дотримання прав людини. Насамкінець, виплати будуть пов’язані із прогресом України у виконанні її програми із Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Наступний етап імплементації програми макрофінансової допомоги – ратифікація Меморандуму про порозуміння Верховною Радою України.

Довідка

Макрофінансова допомога (МФД) є частиною широкого партнерства ЄС із країнами-сусідами та є особливим інструментом розв’язання кризових ситуацій. Така допомога є доступною країнам-сусідам ЄС, що стикаються із серйозними проблемами з платіжним балансом. Для підтримки України, окрім макрофінансової допомоги, ЄС використовує й інші інструменти. Зокрема, це гуманітарна, бюджетна, технічна допомога, а також сприяння інвестиціям.

Загальна сума макрофінансової допомоги, яку ЄС надав Україні з початку кризи у 2014 році, складає 2,8 мільярдів євро. До цієї суми входять 1,6 мільярда євро, що надавались протягом 2014-2015 років в рамках попередніх макрофінансових операцій, а також 1,2 мільярди євро, які були частиною третьої програми в 2015-2017 роках. Додатковий транш обсягом 600 мільйонів євро не було виплачено, оскільки Україна не виконала вчасно всі умови. У січні 2018 року закінчився термін дії допомоги.

У відповідь на запит України в березні 2018 року Єврокомісія запропонувала новий пакет макрофінансової допомоги обсягом до 1 мільярда євро. 4 липня 2018 року цю пропозицію ухвалили Європейський Парламент та Рада ЄС.

Детальніше:

Операції ЄС із надання макрофінансової допомоги Україні
Макрофінансова допомога ЄС та економічний аналіз країн-сусідів ЄС
Відносини між ЄС та Україною
Веб-сайт Представництва ЄС в Україні

 

Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Молодіжне соціальне підприємництво: наскрізна тема навчального візиту до Львова

102 райони замість 490: у Мінрегіоні показали нову модель адмінтерустрою

Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо планування та позиціонування молодіжних громадських рад в ОТГ

У Дублянській громаді працюють над організацією якісної первинної медичної допомоги та заходами громадського здоров’я

Комунальники Полтави дедалі більше чепурять і соромлять місто на всю Україну

Лише 2% населення вважає, що очищення українських судів відбувається ефективно – дослідження

  • Богдан Бондаренко

    Зачем тиражировать хамскую манипуляцию – термин “макрофинансовая помощь”, под которым скрывается кредит? – помощь должна быть безвозвратной; а целевой кредит – открыто называться кредитом. Те, кто не финансисты, читая такие манипулятивные новости думают что ЕС благодетель и дарит Украине 1 млрд. Поэтому этот манипулятивный термин нельзя нигде использовать – четко писать “целевой кредит” (возможно льготный – но в заметке ставка, условия выплаты %, срок кредита и порядок погашения не указаны). Пиарные манипуляции “ассоциация с ЕС” – вместо “зоны свободной торговли (неравных партнеров)”, “макрофинансовая помощь – вместо “целевых кредитов” и тд и тп создают неправильные выводы у людей и как следствие – приводят к неправильному анализу политики действующей власти (ощущение “идем к светлому будущему” вместо “набираемся кредитов как тузик блох в условиях де-индустриализации и закрепления агро-сырьевой отсталости”)