Етнічні спільноти як чинник безпеки та розвитку: дискусія у Приморську

17 квітня за участі Державної служби України з етнополітики і свободи совісти відбувся одноденний тренінг-дискусія щодо ролі етнічних спільнот Приазов’я в безпеці та розвитку регіону. Захід відбувся ...

Приморськ-ДЕСС
Етнічні спільноти як чинник безпеки та розвитку: дискусія у Приморську

17 квітня за участі Державної служби України з етнополітики і свободи совісти відбувся одноденний тренінг-дискусія щодо ролі етнічних спільнот Приазов’я в безпеці та розвитку регіону. Захід відбувся в місті Приморськ Запорізької області в межах проєкту «Попередження конфліктів у Південній Україні».

Проєкт реалізує Центр близькосхідних досліджень (AMES) за сприяння National Endowment for Democracy. Презентацію від ДЕСС представила фахівчиня відділу аналітики та стратегічного планування Вікторія Халанчук.

У минулому Ногайськ, а нині Приморськ, містить донині нерозкриту локальну історію ногайців, скіфського золота й курганів; створює унікальну атмосферу для довірливого спілкування. У тренінгу взяли участь представники спільнот болгар, греків і кримських татар, інші зацікавлені в питаннях міжетнічної взаємодії в Україні, зокрема й представники місцевої влади.

За підсумками обговорення учасники відзначили вагомість меморативної політики для спільнот регіону. Повернення до локального, відновлення історичної пам’яті, рефлексія про історичні травми та відчуття цінності земель, на яких проживають спільноти, важливі для кристалізації етнічної та формування громадянської ідентичності.

Цього року Україна відзначає 30-ліття незалежності. Важливо, щоб етнічні спільноти, чиї історії упродовж століть переписували разом зі зміною кордонів імперій, здобули й осмислили свою самобутню ідентичність і місце в історії незалежної України.

ДЕСС висловлює вдячність Центру близькосхідних досліджень за співпрацю.

Джерело


Тематика публікації:                      

Останні публікації цього розділу:

«Створюй із Суспільним-2022». Питання й відповіді про участь у конкурсі

Тренди майбутнього роботи 2030: в Одесі пройшла національна виставка для молоді Future of Work

Синергія ідей випускників «Школи креативного туризму»

Стартував проєкт за вилучення трансжирів з харчових продуктів, аби запобігти хворобам серця

Кришки на іграшки: в Чернігові стартував новий екологічний проєкт

В громадах півдня Одеської області посилюють соціально-економічний потенціал ромських жінок