ЄС подовжує економічні санкції проти Росії на півроку

1 липня Рада ЄС подовжила економічні санкції проти окремих секторів російської економіки до 31 січня 2017 року.Ці заходи було впроваджено 31 липня 2014 року на початковий термін в один рік у ...

санкції
ЄС подовжує економічні санкції проти Росії на півроку

1 липня Рада ЄС подовжила економічні санкції проти окремих секторів російської економіки до 31 січня 2017 року.Ці заходи було впроваджено 31 липня 2014 року на початковий термін в один рік у відповідь на дії Росії з дестабілізації ситуації в Україні. У вересні 2014 року їх було посилено. Ці заходи зачіпають фінансовий, енергетичний та оборонний сектори, а також товари зі сфери подвійного призначення.

19 березня 2015 року Європейська Рада погодилася прив’язати тривалість санкцій до повного виконання Мінських угод; передбачалося, що це мало тривати до 31 грудня 2015 року.Оскільки до 31 грудня 2015 року Мінські угоди не було виконано повністю, Рада ЄС подовжила санкції до 31 липня 2016 року. Провівши оцінку дотримання цих угод, Рада ЄС вирішила оновити санкції на наступні шість місяців – до 31 січня 2017 року.

Економічні санкції було подовжено, щоби, зокрема:

  • Обмежити доступ до первинних і вторинних ринків капіталу ЄС для 5 провідних російських фінансових інституцій з мажоритарною часткою державної власності в уставному капіталі та їхніх дочірніх компаній з контрольним пакетом акцій, створених поза межами ЄС; також йдеться про три провідні російські енергетичні та оборонні компанії;
  • Накласти експортну та імпортну заборону на торгівлю зброєю;
  • Запровадити заборону на експортування товарів подвійного призначення для використання у воєнних цілях або для кінцевих споживачів товарів воєнного призначення у Росії;
  • Обмежити доступ Росії до окремих чутливих технологій та послуг, що можуть використовуватися для виробництва та пошуку нафти.

Додатково до цих економічних санкцій також діє низка заходів ЄС у відповідь на кризу в Україні. Йдеться, зокрема, про такі:

  • Цільові індивідуальні обмежувальні заходи проти 146 осіб та 37 суб’єктів, що діють до 15 вересня 2016 року (йдеться насамперед про заборону в’їзду на територію ЄС та замороження активів);
  • Обмежувальні заходи у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя, обмежені територією Криму і Севастополя, що наразі діють до 23 червня 2017 року.

Рішення було ухвалено за допомогою письмової процедури і, оскільки воно є правилом для усіх рішень щодо подовження обмежувальних заходів, – одноголосно.

Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Інструменти участі в громаді: закладаємо основу, ухвалюємо документи

Виклики та шляхи до доброї освіти у оновленій Березанській ОТГ

Як допомогти незахищеним верствам населення знайти правду без коштовних судових тяжб

Про бюджет людською мовою: Громадське партнерство "За прозорі місцеві бюджети!" підготувало посібник для громад

AFEW-Україна та EdEra запускають онлайн-курс «Усе, що треба знати для забезпечення прав підлітків в Україні»

Молодіжний рух на Харківщині набирає обертів