ЄС допоможе реформувати аудиторську професію в Україні

16 грудня 2015 року у Києві відбувся брифінг "Аудиторська професія в Україні: європейське майбутнє" за участі журналістів, представників донорських організацій, міжнародних фінансових інституцій, і ...

ЄС
ЄС допоможе реформувати аудиторську професію в Україні

16 грудня 2015 року у Києві відбувся брифінг “Аудиторська професія в Україні: європейське майбутнє” за участі журналістів, представників донорських організацій, міжнародних фінансових інституцій, і аудиторів. Експерти презентували проект реформи аудиторської професії в Україні, запланований Міністерством фінансів. Ці зміни допоможуть підняти вимоги до аудиту та аудиторів до рівня стандартів Директив ЄС та міжнародних стандартів.

Під час обговорення було представлено модель “органу публічного нагляду”. Він виконуватиме функцію нагляду над аудиторами, що викладена в проекті Закону, розробленому Міністерством фінансів. Сьогоднішня модель регулювання сфери аудиту та аудиторів в Україні є недостатньою для наближення до норм ЄС та відповідності міжнародним вимогам. Заплановані Міністерством зміни, покликані подолати цю невідповідність і підвищити фінансову прозорість на ринку аудиторських послуг.

Брифінг було організовано фінансованим ЄС «Проектом технічної допомоги за пріоритетними напрямками фінансового сектору в Україні» (EU-FINSTAR). Впродовж наступних 3-ох років цей проект надаватиме підтримку Міністерству фінансів у підготовці фінального проекту Закону, наданні відповідей на публічні коментарі, а також працюватиме із парламентськими комітетами.

Пані Хуана Міра Кабелло, Перший Радник Представництва Європейського Союзу в Україні, відкрила цей захід. Вона розповіла про незмінну підтримку з боку ЄС Міністерству фінансів, а також зазначила, що загальний підхід Міністерства фінансів до реформи аудиторської професії відповідає правовій системі ЄС.

«Я думаю, що перспектива для європейського майбутнього українського аудиту цілком сприятлива», – зазначив під час зустрічі Експерт з аудиту EU-FINSTAR Джон Хупер, – «Перший етап, який повинен бути досягнутий на шляху до європейського майбутнього, – це новий Закон про аудиторську діяльність, що відповідає вимогам ЄС і міжнародним стандартам. У ньому також йдеться про незалежний орган публічного нагляду над аудиторськими перевірками та аудиторами. Сьогодні в Україні такого органу немає». Ухвалення та подальше втілення Закону є важливим першим кроком на цьому шляху. Цю роботу здійснюватимуть Міністерство фінансів, новий наглядовий орган, Адміністрація Президента України, аудиторські фірми та аудитори, які власне і здійснюють аудиторські перевірки. Вони втілюватимуть на практиці нові, підвищені вимоги до якості аудиту в Україні.

Довідкова інформація. Метою «Проекту технічної допомоги за пріоритетними напрямками фінансового сектору в Україні» є адаптація сектору до європейських та міжнародних стандартів. Проект є продовженням технічної співпраці між Україною та ЄС у сфері фінансових послуг та спрямований на забезпечення імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Проект технічної допомоги ЄС, що розпочато наприкінці березня 2015 року, триватиме три роки. Виконавцем Проекту є компанія Hulla&Co.Human Dynamics KG.

Детальніша інформація проект – на сайті http://www.eufsp.com/info.html


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи