Енергомоніторинг для громад

До уваги керівників громад, які планують впроваджувати проекти з енергозбереження та стратегію сталого розвитку Одним з найзручніших та найпростіших для швидкої реалізації проектів з ...

Додано:
Ruslan Shcherbakov

Pricing-step-2
Енергомоніторинг для громад

До уваги керівників громад, які планують впроваджувати проекти з енергозбереження та стратегію сталого розвитку 

Одним з найзручніших та найпростіших для швидкої реалізації проектів з енергоефективності в останні декілька років стало впровадження системи енергомоніторингу муніципальних будівель. 

Досить просто та доступно, що таке енергомоніторинг та як за його допомогою зменшити споживання енергії в громаді, пояснює портал Kyiv Smart City Hub. Наводимо деякі витяги з нього:  

«Енергомоніторинг дозволяє виявити негативні тенденції та вжити заходів з їх усунення, що в підсумку сприятиме підвищенню енергоефективності, захисту довкілля, покращенню якості життя та підвищенню конкурентоспроможності економіки громади. Фахівці підрахували, що завдяки енергомоніторингу можна зменшити споживання енергії в громаді до 10% без впровадження капітальних заходів з енергозбереження.” За нашими даними, середній результат, який отримує громада в Україні за перший рік впровадження енергомоніторингу, складає 5,5% всіх витрат на фінансування енергоспоживання бюджетних установ. 

“Попит на енергію в будівлях варіюється впродовж дня. І пошук стратегій ефективного управління попитом на енергію та зниження енергоспоживання в піковий період може зробити громади більш енергоефективними. 

В Україні поки-що домінує ручне внесення показників у бази даних громад: у кращому випадку – на порталі постачальника послуг, у гіршому – в таблицю Excel в комп’ютері виконавця. Проте, такий підхід не є моніторингом. Система повинна автоматично генерувати необхідну аналітичну інформацію. А завдання енергоменеджера, на основі цих даних, вживати заходів з планування та реалізації відповідних проектів».  

Першим кроком до ефективного енергоменеджменту в Україні має стати створення єдиної мережі відкритих даних у сфері енергоспоживання та загальнонаціональної платформи з енергомоніторингу.  

Ми вважаємо, що енергомоніторинг об’єктів бюджетної сфери має впровадити кожна громада, особливо враховуючи, що інформаційна система енергомоніторингу (ІСЕ) є самоокупною, включаючи витрати на утримання посади муніципального енергоменеджера. А при оптимальній організації роботи структури, вона допомагає громаді залучати додаткові фінансові ресурси на енергозбереження, нестачу яких відчувають більшість малих та середніх громад нашої країни.  

Громадська організація Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» та проект «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки» готові надати представникам громад консультації та поради щодо впровадження системи енергомоніторингу бюджетних установ у громаді. 

Нагадаємо, що впровадження енергомоніторингу в громаді є одним із вагомих критеріїв «Всеукраїнського рейтингу інституційної спроможності та сталого розвитку громад», який обраховується та оприлюднюється кожні 6 місяців.  

Бажаємо успіхів і завжди раді надати допомогу!

[email protected]


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Рука допомоги від ЄС хоспісам в Україні у часи пандемії коронавірусу

Якою має бути сфера охорони здоров'я через 10 років: в УКУ презентували Маніфест здорового суспільства

Вікторія Подгорна: “Закони мають бути написані мовою, зрозумілою для людей”

Розвиток громад без конфліктів: чи це можливо?

Олександр Санченко: “Час для законопроєкту вичерпний, тому ініціативним групам необхідна конструктивна позиція”

Проведено супервізії для учасників проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки»