Експонати Музею Майдану “заговорять” напередодні Різдва

З 6 січня Музей Майдану запускає серію онлайн-включень “Про що говорить експонат”. У фондовій збірці вже зібрано чимало артефактів, що репрезентують події Революції Гідності, Помаранчевої революції ...

EXPO_INST
Експонати Музею Майдану “заговорять” напередодні Різдва

З 6 січня Музей Майдану запускає серію онлайн-включень “Про що говорить експонат”. У фондовій збірці вже зібрано чимало артефактів, що репрезентують події Революції Гідності, Помаранчевої революції та Революції на граніті. А якщо вони заговорять?

Науковці, екскурсоводи, фондовики та дарувальники Національного музею Революції Гідності підготували серію стрімів у межах освітньої програми виставки “Творча сила свободи. Ініціативи Майдану”, яка експонується у Музеї книги і друкарства України до 21 лютого.

“На виставці “Творча сила свободи” представлено десятки музейних предметів, які розповідають про низку ініціатив Майдану. За кожним експонатом – власна історія, історія його власника та Революції Гідності. Кожен із експонатів – подібний до слова. Поєднуючись, ці слова складаються в речення та утворюють глави книги під назвою “Майдан”. Наш музей покликаний збирати і складати сотні окремих історій в одну велику – історію Майдану та історію України. Тому запрошуємо всіх учасників Революції Гідності долучитися до формування пам’яті про події листопада 2013 – лютого 2014 років, які стали переломними для України. Будемо вдячні всім, хто передасть до нашого музею документи, артефакти, пов’язані з Майданом, а також поділиться спогадами про свою участь у подіях зими, яка нас змінила”, – говорить завідувачка відділу науково-дослідної роботи Національного музею Революції Гідності Катерина Романова

У січні заплановано показати п’ять відеоісторій про предмети революції, їхніх власників або творців. Відео з’являтимуться упродовж 6–22 січня о 12:00 на офіційній Facebook-сторінці Національного музею Революції Гідності.

Напередодні Різдва, 6 січня, відеопроєкт стартує з розповіді про різдвяну зірку “Небесній Сотні”, яку створив відомий львівський звіздар Богдан Новак у пам’ять про Небесну Сотню. У наступні дні розкажемо, які історії зберігає медичний ящик медика-волонтера, як з’явилась перша марка “Польової Пошти Майдану”, скільки касок намалювала “Мистецька сотня”, які секрети бережуть щити “Самооборони Майдану”, зрештою про те, чому “криваву йолку” стала одним із символів Революції Гідності.

 

Довідково:

Експозиція виставки “Творча сила свободи. Ініціативи Майдану” знайомить із ініціативами, які виникли під час Революції Гідності: “Мистецька сотня”, “Польова пошта Майдану”, “Бібліотека Майдану”, “Мистецький барбакан”, “Медична служба Майдану”, “Громадський сектор Євромайдану”, “Самооборона Майдану”, “Євромайдан-SOS”, “Автомайдан”, “Відкритий університет Майдану”, “Музей Майдану”. Більшість із них не зникли в 2014-му, а трансформувалися та продовжили діяльність у новому форматі, сприяючи становленню й розвитку громадянського суспільства. 

 

Детальна інформація у фейсбук-події “Про що говорить експонат”.

Пресслужба Національного музею Революції Гідності:
+38 098 66 11 833, [email protected]


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Східний Варіант запустив нову YouTube-програму про міжнародну допомогу

Кар'єрне консультування для нових мешканців громади: досвід ГО PRO WOMEN UA 

Сталість жіночого бізнесу попри війну, блекаути: оголошено фіналісток конкурсу "Створено жінками - 2024"

Новий щотижневий дайджест вакансій для громадських активістів та активісток

Як покращити новинний контент на сайтах ВЦА Луганщини і Донеччини? Комунікаційники отримали поради

Громадські активісти Півдня України підвищують свою спроможність та планують нові ініціативи