Експерти U-LEAD допомагають фахівцям громад складати паспорти місцевих програм

Зміни бюджетного законодавства та особливості фінансування бюджетних програм під час воєнного стану часто викликають питання у фахівців органів місцевого самоврядування. Експерти U-LEAD системно ...

Додано:
Oksana Stelmakh

236
Експерти U-LEAD допомагають фахівцям громад складати паспорти місцевих програм

Зміни бюджетного законодавства та особливості фінансування бюджетних програм під час воєнного стану часто викликають питання у фахівців органів місцевого самоврядування. Експерти U-LEAD системно відслідковують новели законодавства та надають роз’яснення під час тематичних інформаційних сесій та консультацій.

В ході чергової інфосесії особлива увага була приділена питанням фінансування бюджетних програм та складання паспортів при відсутності затвердженого бюджету, а також визначенню розпорядника коштів за умови запровадження військової адміністрації.

 – Відповідно до правил складання паспортів бюджетних програм місцевих бюджетів та звітів про їх виконання, затверджених наказом МФУ №836, пaспоpт бюджетної пpогpaми визнaчaє мету, зaвдaння, pезультaтивні покaзники й інші хapaктеpистики бюджетної пpогpaми згідно з пpизнaченнями, встaновленими pішенням пpо місцевий бюджет. У разі неприйняття місцевого бюджету затверджується тимчасовий розпис місцевого бюджету на відповідний період. Відповідно паспорти бюджетних програм затверджуються після прийняття рішення про місцевий бюджет на відповідний рік, – пояснила Вікторія Корецька, радниця з питань місцевих фінансів та управління регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Херсонській області.

Експертка зазначила, що паспорти бюджетних програм затверджують головні розпорядники коштів, які визначаються рішенням про місцевий бюджет. В разі запровадження військової адміністрації населених пунктів процедура не змінюється.

Також експерти U-LEAD нагадали фінансистам громад про основні терміни щодо складання та затвердження паспортів бюджетних програм: 30 днів з дня набрання чинності рішення про затвердження місцевого бюджету – на розробку проектів паспортів бюджетних програм, 45 днів – на затвердження документу. Також  звернули увагу на зміни до наказу Міністерства фінансів України №836, зміст паспорту і зупинилися на тих моментах, які відображають особливості його окремих пунктів.

- Ґрунтовний підхід до розробки паспорту і визначення безпосередньо результативних показників дозволяє вдосконалити якість прийняття управлінських рішень, підвищити ефективність та результативність використання бюджетних коштів. Це основна мета філософії програмно-цільового методу, – підкреслили спікери.

Інформаційна сесія «Застосування ПЦМ у бюджетному процесі: складання паспортів бюджетних програм» відбулася на базі регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Як і навіщо молоді впливати на справи громади: поради та інструменти експертів проєкту «Активна молодь – сильна громада»

Під’їзд, якого не стало. Як у Запоріжжі відновлюється будинок на Соборному

Як чернігівська броварня відновлює виробництво — історія з циклу Суспільного «ТутРемБуд»

Про садівництво під постійними обстрілами — історія з циклу Суспільного «ТутРемБуд»

Представлено результати проєкту «Розробка рекомендацій щодо формування ефективних місцевих політик через вимірювання згуртованості громад»

“Ветерани справляться з будь-якими завданнями. Наш досвід і є нашою перевагою”, – ветеранка Світлана Келип