Експерти обговорили необхідність закону, що б захищав соціальне підприємництво

Під час публічної дискусії в Українському кризовому медіа-центрі експерти обговорили можливість захисту соціального підприємництва на законодавчому рівні. «Жодна влада не заклала для соціального ...

50107059663_3a8355e37a_c
Експерти обговорили необхідність закону, що б захищав соціальне підприємництво

Під час публічної дискусії в Українському кризовому медіа-центрі експерти обговорили можливість захисту соціального підприємництва на законодавчому рівні. «Жодна влада не заклала для соціального підприємництва ніяких основ. Лише останні 5 років відбуваєються зміни в цьому напрямку.  За роки незалежності влада бізнес і громадські діячі не сідали за круглий стіл щоб створити відповідний законопроект. Ми можемо спробувати попрацювати з експертами цього літа і восени подати в Парламент відповідний законопроект»,сказала Ірина Борзова, народна депутатка України (фракція “Слуга народу”).

Світлана Руда, керівниця експертної групи з питань інтеграції, інклюзії та доступногсті Директорату соціального захисту прав осіб з інвалідністю Міністерства соціальної політики України, наголосила, що підтримка з боку держави має бути забезпечена, але також має бути присутня відповідальність фахового керівника такого підприємства, який би докладав зусиль для того, щоб воно було прибутковим. 

«Соціальне підприємництво – це підприємництво, де загальноекономічні закони також працюють. Тому треба думати про те, як зробити їх конкурентоспроможними та ефективними. Але успішні кейси є. Соціальним підприємцям необхідно адаптуватися до загальних економічних умов», – додала Аліна Бочарнікова, координаторка з розвитку соціального підприємтсва у Future Development Agency.

«У нас сьогодні працює 110 людей, ми займаємося металообробкою. На сьогодні розвиватися нам заважає старе устаткування. Люди з інвалідністю могли би працювати і згодні працювати за мінімальну заробітну плату», – розповів Костянтин Ільницький, керівник Вінницького підприємства об’єднання УТОС. 

 

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

CSR Ukraine та USAID Проєкт енергетичної безпеки розробили навчальні матеріали для залучення дівчат в енергетику

Проблеми журналістів залишаються поза ефіром

УКФ і CSR Ukraine заснували онлайн-хаб для співпраці бізнесу та культури

Криза COVID-19 та українські МСБ. Оприлюднено результати першої хвилі дослідження Business Index

Протидія корупції та витоку кадрів. На що здатен Кодекс етики організації і як його створити?

«Контакт-центр» у Нижньодуванській громаді – є контакт!