Експерти ГО “Інститут громадянського суспільства” провели менторські сесії щодо створення індустріальних парків та залучення інвестицій

Впродовж останніх двох тижнів Інститут громадянського суспільства в рамках партнерської співпраці з Мережею АНТС, яка реалізує проєкт «Зміцнення співпраці між органами місцевого самоврядування та ...

Додано:
powerreform

індустріальні парки14062024
Експерти ГО “Інститут громадянського суспільства” провели менторські сесії щодо створення індустріальних парків та залучення інвестицій

Впродовж останніх двох тижнів Інститут громадянського суспільства в рамках партнерської співпраці з Мережею АНТС[1], яка реалізує проєкт «Зміцнення співпраці між органами місцевого самоврядування та підприємствами у сфері місцевого економічного розвитку територіальних громад Волинської області» (впроваджується за підтримки USAID «ГОВЕРЛА») надав експертну консультаційну підтримку в проведенні низки заходів.

Зокрема, онлайн-консультації проводились з представники бізнесу та посадовими особами Рожищенської, Любешівської, Володимирської, Боратинської, Горохівської, Ківерцівської, Вишнівської, Локачинської, Шацької та Зимнівської територіальних громад Волинської області.

Експертні зусилля були насамперед спрямовані на формування у зазначених категорій осіб знань, навичок та вмінь стосовно створення, облаштування та функціонування індустріальних парків, запуску й управління ними та залучення інвесторів на їх територію. Учасники консультацій мали змогу познайомитися з конкретними прикладами функціонування успішних індустріальних парків у різних країнах, які дозволили створити сотні й тисячі робочих місць і принесли їх територіальним громадам разюче економічне зростання. Водночас, також йшлося і про випадки невдалих проєктів індустріальних парків, як в Україні, так і закордоном, а також закцентовано увагу слухачів на допущених прорахунках і прогалинах під час їх створення. До речі, свідченням цьому є те, що зі створених та включених до Реєстру 81 індустріальних парків Україні, певну активність виявляє лише кожен четвертий[2] і лише лічені можна віднести до більш-менш успішних.

Під час сесій особливу увагу присутніх слухачів було приділено на правові засади та алгоритми створення і функціонування індустріальних парків, наявність та можливість використання економічних стимулів для облаштування парків та ведення бізнесу на їх території.

Важливо також було сформувати у представників ОМС та зацікавлених осіб розуміння щодо доцільності створення індустріальних парків залежно від існуючого потенціалу, ключових внутрішніх і зовнішніх факторів, що впливають на рішення інвесторів. Адже, перш ніж створювати індустріальний парк, необхідно прискіпливо оцінити свій потенціал і розглянути можливості використання інших, більш простіших інструментів для розвитку бізнесу й залучення інвестицій.

У процесі консультацій учасникам було надано роз’яснення стосовно практичних аспектів започаткування та діяльності індустріальних парків відповідно до озвучених ними запитань та наявних ініціатив у територіальних громадах.

Найбільшу зацікавленість учасників онлайн-консультацій викликала інформація щодо можливості отримати державну підтримку для облаштування індустріальних парків інженерно-транспортною інфраструктурою.

Варто зауважити, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 4 червня 2024 року № 644[3] «Деякі питання державного стимулювання створення та функціонування індустріальних парків» встановлено новий порядок надання такого стимулювання. Зокрема, максимальний розмір державної підтримки складає 150 млн. грн., при цьому співфінансування з боку заявника (ініціатора чи керуючої компанії) має бути в співвідношенні 50 на 50, тобто держава покриває 50 % кошторисної вартості проєкту облаштування та/або витрат на приєднання до інженерно-транспортних мереж, (для деокупованих територій – 80 на 20). Також заявник бере на себе зобов’язання ввести в експлуатацію будівлі та/або споруди виробничого призначення загальною площею не менше 5000 кв. метрів та залучити двох учасників індустріального парку протягом трьох років з моменту укладення договору державного стимулювання.

З презентацією, яка була оприлюднена під час онлайн-консультацій, можна ознайомитися за посиланням

[1] https://ants.org.ua/

[2] https://www.me.gov.ua/

[3] https://www.kmu.gov.ua/npas/deiaki-pytannia-derzhavnoho-stymuliuvannia-stvorennia-ta-funktsionuvannia-industrialnykh-parkiv-i040624-644


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Дослідження доступності медичних послуг в Україні: пройдіть опитування для пацієнтів від ZDOROVI

Голос українських організацій на глобальному рівні: ZDOROVI про локалізацію допомоги на тренінгу ВООЗ

Світло для Охтирки: як міжнародна підтримка змінює медицину на прифронтових територіях

ZDOROVI запускають національну програму перинатальної підтримки «Перший подих»

Публічне управління на деокупованих територіях: думки експертів

Як відновлюється Петропільський ліцей Широківської громади Запорізької області