Експертами обговорено майбутні особливості адміністративно-територіального устрою громад Донецької та Луганської областей

Про майбутнє потрібно думати вже. Саме ця теза як найкраще описує роботу проєкту «Формування концептуальних правових засад інституційного відновлення Донбасу» в рамках якого було проведено велику ...

Додано:
VyacheslavKV

бізнес тренінг семінар менеджер
Експертами обговорено майбутні особливості адміністративно-територіального устрою громад Донецької та Луганської областей

Про майбутнє потрібно думати вже. Саме ця теза як найкраще описує роботу проєкту «Формування концептуальних правових засад інституційного відновлення Донбасу» в рамках якого було проведено велику дослідницьку роботу. Ці експертні напрацювання в подальшому стануть основою для розробки конкретних рішень.

Впродовж попередніх місяців відбулося дві експертних зустрічі за участі науковців, представників інститутів громадянського суспільства, державних інституцій, зокрема урядовців, депутатів й чиновників військових адміністрацій Луганської та Донецької областей. В такому колі учасники обговорювали аналітичні записки, які стануть основою пошуку подальших концептуальних рішень щодо інституційного відновлення Донбасу. 

«У перших наших аналітичних дослідженнях ми зосередилися на аналізі того, який має вигляд система публічного адміністрування Донбасу нині, та як вона може змінитися в майбутньому. Де шукати кадри та як їх готувати. Це все дуже важливо, тому що цій тематиці на сьогоднішній день приділяють недостатньо уваги», – пояснює директор програми «Демократія і належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський.

Отже, в межах проєкту відбулась третя така зустріч під час якої обговорили наступний компонент дослідження. Як розповів пан Орловський на початку цього заходу: «Сьогоднішня зустріч – це спроба трошки зазирнути в майбутнє. Подивитись, який може мати вигляд система адміністративно-територіального устрою після деокупації Донецької та Луганської областей».

Експертне обговорення – це тільки один із кроків проєкту. Організатори мають на меті не тільки почати діалог, а й зробити зрушення в цій темі. Як зауважила модераторка заходу Ірина Гайдучик, в аналітичній записці, яку винесли на обговорення, вже є певні рекомендації експертів, а завдання учасників заходу – удосконалити  ці напрацювання.

«Після цієї зустрічі ми будемо збиратись уже з представниками органів місцевого самоврядування Донецької і Луганської областей. І вже на основі цього напрацюємо той матеріал, з яким в подальшому будуть вироблятись конкретні рішення», – наголосила вона.

В ході презентації результатів дослідження один із його розробників Назарій Негода зазначив, що процес напрацювання рішень повинен бути постійним і доцільно врахувати, що війна продовжується, її наслідки важко спрогнозувати: «Тому, в залежності від різних сценаріїв та руйнівних наслідків, варто буде напрацьовані рекомендації коригувати. Було б також доцільним запровадити на державному рівні системний моніторинг ситуації та змін з відповідними індикаторами, що матимуть значення у процесі моделювання та розроблення проєктів нормативно-правових актів, які будуть прийматися в майбутньому».

В межах заходу, експертка – Інна Заблодська презентувала учасникам потенційні розрахунки спроможності громад Донецької та Луганської областей та 3 сценарії розвитку адміністративно-територіального устрою регіонів.

 

Організатори проанонсували, що наступну експертну зустріч планують провести вже в січні. Головною темою будуть питання пов’язані із тим, як після деокупації включати громадськість Луганської та Донецької областей в процеси діалогу та прийняття рішень. 

 

Проєкт реалізовує «Всеукраїнська Асоціація сприяння самоорганізації населення» в співпраці з «Центром політико-правових реформ», організаціями «Громадська ініціатива Луганщини» і «Асоціація «Відродження та Розвиток».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях