Експерт назвав, що потрібно для ефективної роботи прокуратури під час війни

Набули чинності законопроєкти, які врегульовують деякі процесуальні питання у роботі судів та органів правопорядку в умовах воєнного стану.Зокрема, законопроєкти № 7117 (про внесення змін до Закону ...

110302022-ТГ
Експерт назвав, що потрібно для ефективної роботи прокуратури під час війни

Набули чинності законопроєкти, які врегульовують деякі процесуальні питання у роботі судів та органів правопорядку в умовах воєнного стану.

Зокрема, законопроєкти № 7117 (про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо зміни підсудності судів) та № 7118 (про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо додаткового регулювання забезпечення діяльності правоохоронних органів у складних умовах воєнного стану).

«Насправді проблем більше, ніж вони вирішені цими законопроєктами, – зауважив Євген Крапивін, експерт Центру політико-правових реформ, в ефірі подкасту «Гід реформ». – І вже органи розслідування, прокуратури, мають певні напрацювання. Я думаю, що буде ще один законопроєкт і вони будуть удосконалені, наприклад стосовно строків розслідування, судового розгляду, спрощення порядку збору доказів тощо. Що стосується «кричущого» – загалом роботи на юридичному й дипломатичному фронті стосовно притягнення держави-агресора та її керівництва до відповідальності».

Експерт також озвучив, які першочергові рішення зараз потрібні, щоб система правосуддя працювала максимально ефективно в умовах воєнного стану.

«Наразі є закон, уже ухвалений Верховною Радою, але не підписаний Президентом з червня минулого року, який вдосконалює Кримінальний кодекс якраз в частині формулювання воєнних злочинів. А для чого його потрібно підписати? Тому що це дозволить нам ратифікувати Римський статут МКС, який досі не ратифіковано, бо Кримінальний кодекс не приведений у відповідність. І далі Рада має ратифікувати Римський статут – для того, щоб Міжнародний кримінальний суд міг повноцінно розслідувати та притягати до відповідальності військово-політичне керівництво РФ. Бо наразі в нас юрисдикція визнана, ми про це проголосили ще у 2015 році. Проте для подальших дій ми в будь-якому випадку маємо цей Римський статут ухвалити».

Тому, на думку Євгена Крапивіна, в підтримку Міжнародного кримінального суду зараз саме час це зробити: «Це нескладно, є напрацювання, є підтримка з боку організацій, які багато років адвокатували його ухвалення. Думаю, що це якраз необхідний крок, бо прокуратура вже зосередилася на розслідуванні воєнних злочинів. І це пріоритетний напрямок для неї».

Читайте повний текст розмови за посиланням


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Редколегія. Офлайн: Медіацентр Україна та Unit.city організували зустріч українських медійників

У Медіацентрі Україна відбулась дискусія на тему «Волонтерство: рух до перемоги»

Самоорганізація ВПО: нові виклики

Експертна допомога громадським об'єднанням, ініціативам та активістам

Як лікують «кришталевих» людей в Україні під час війни

Асоціація благодійників України запускає новий проєкт – Національний рейтинг «Компас благодійності України»