Екскурсія до Верховної Ради та зустріч з народною депутаткою. Як Дівчата STEM провели день у столиці

Київ, 4 листопада - CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення організували поїздку в Київ для спільноти #ДівчатаSTEM. Вперше ...

Додано:
Snizhanna Beliaeva

_DSC7769_f_web
Екскурсія до Верховної Ради та зустріч з народною депутаткою. Як Дівчата STEM провели день у столиці

Київ, 4 листопада – CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення організували поїздку в Київ для спільноти #ДівчатаSTEM. Вперше школярки з різних областей побували в кулуарах Верховної Ради, ознайомилися з діяльністю представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та поспілкувалися з народною депутаткою. Мета поїздки – надихнути дівчат не боятися йти до успіху та на конкретному прикладі показати, що жінки можуть бути успішними у різних галузях. 

Участь в поїздці взяли школярки 8-10 класів – учасниці Національного Дня дівчат в технологіях. 20 найактивніших дівчат з різних регіонів України отримали шанс провести день у столиці. Відразу після приїзду, дівчата завітали на ознайомчу екскурсію до Фонду ООН у галузі народонаселення України. 

_DSC7209_f_web

Павло Замостьян, заступник Представника Фонду ООН у галузі народонаселення розповів про пріоритетні напрямки роботи агенції ООН та мотивував дівчат до побудови кар’єри у STEM: “Світ науки дуже багатогранний і дає безліч можливостей. Якщо ви вирішите будувати кар’єру у STEM – не зважайте на жодні стереотипи. Вони не повинні ставати на шляху до вашого успіху. Вчіться та розвивайтеся, щоб йти в ногу із часом». 

Після цього, школярки попрямували на екскурсію до Верховної Ради України. Представниця Освітнього Центру Верховної Ради Олена Костюк провела для дівчат навчальний урок про політичну систему України та дала дівчатам змогу відчути себе справжніми народними депутатками. Школярки поділилися на 4 фракції та працювали над розглядом законопроєкту про заборону користування мобільними телефонами у навчальних закладах і інаводили свої аргументи за чи проти.

Далі школярки побували у сесійній залі парламенту, де ухвалюються закони України та на власні очі побачили унікальні історичні речі та приміщення: синьо-жовтий прапор, який був внесений депутатами до сесійної зали Верховної Ради у 1991 році, картини, які прикрашають стіни приміщень уряду та балкон, звідки видно робочі місця депутатів та депутаток.

_DSC7682_f_webЗавершальною була надихаюча зустріч з народною депутаткою, представницею Міжфракційного депутатського об’єднання “Рівні можливості” Мариною Бардіною. Депутатка розповіла про власний шлях до успіху та мотивувала дівчат ще зі школи боротися з гендерною нерівністю та стереотипами: “Лише 20% жінок увійшли до складу Верховної Ради і це найбільший показник за всю історію України. Для нас це не достатнє досягнення. Ми не повинні зупинятися допоки цей показник не збільшиться до 50 відсотків”, – зауважила Марина.

За словами дівчат, вони були вражені від зустрічі, адже ще ніколи не спілкувалися із жінкою-депутаткою. Учениця 10 класу Южноукраїнської гімназії №1 Миколаївської області Катерина Нестеренко розповідає, що екскурсія у Верховну Раду змінила її уявлення про жінок у професіях. “Коли я дізналася, що лише 20% жінок представлені у Парламенті, то була здивована. Приблизно така ж сама кількість жінок працює у сфері STEM. У майбутньому я мрію працювати у лабораторії та бути науковицею. Завдяки поїздці у Київ – я ще раз переконалася, що перебуваю на правильному шляху”.

________

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей

Стартувала Школа InConnect CAMP для підприємців та провайдерів профтехосвіти

Безплатний онлайн-курс «Мова меморіалів»

У Львові пройшов всеукраїнський турнір з фінансової грамотності