Екоуроки щодо зміни клімату розпочалися у Луганській, Донецькій і Харківській областях

Волонтери Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство» почали проводити екоуроки у школах Луганської, Донецької і Харківської областей. Під час презентацій юні лектори ...

Додано:
Uliana Kovalchuk

Екоуроки щодо зміни клімату розпочалися у Луганській, Донецькій і Харківській областях

Волонтери Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство» почали проводити екоуроки у школах Луганської, Донецької і Харківської областей. Під час презентацій юні лектори завдяки мотивуючим відеороликам та екологічним іграм поширюють інформацію серед старшокласників про проблем зміни клімату, шляхів адаптації до нього, і на власних прикладах розкривають способи громадської участі у захисті довкілля. Після екоуроків охочі юні громадяни записуються до лав волонтерів для участі в подальших просвітницьких та адвокаційних заходах.

Член Правління ВМГО Студентське братство» Уляна Ковальчук, зазначила, що для початку екопросвітницької діяльності було обрано три східні області, зокрема, тому, що вони є серед регіонів України, де найбільше викидів в атмосферу, які спричиняють зміну клімату на Планеті.  «Важливо те, що залученню своїх студентів до числа волонтерів ВМГО «Студентське братство», які проводитимуть екологічні ігри та презентації у школах, сприяють адміністрації педагогічних університетів і коледжів, де вчаться майбутні педагоги» – додала Уляна.

Підтримку в проведенні екоуроків також надають органи управління освітою на обласному, районному, міському рівнях.

Для підготовки просвітницьких заходів лектори Студентського братства використовують, зокрема, посібник «Граючи змінюємо світ: посібник екологічних ігор з тематики зміни клімату», що розроблений спільно ГО «Колегія екологічної освіти «Світ Освіт» та Екоклубом «Зелена Хвиля» за підтримки Національного екологічного центру України у рамках програми Climat Forum East II.

картинка

Своєрідний старт екологічної просвітницької кампанії з тематики зміни клімату  відбувся 3 жовтня 2016 року під час еколого-просвітницької акції «Захистимо дерева – щит Планети від зміни клімату» на території Національного парку «Святі Гори». Акція набула інформаційного резонансу і була висвітлена в ефірі п’яти телеканалів: «Еспресо-TV», «САТ», «До тебе», «САТ+» і «Донбас». Після акції волонтери запланували в яких місцевостях навколишніх трьох областей вони проподитимуть екоуроки.

Залучаючи методичні напрацювання, викладені у посібнику «Адаптація до зміни клімату: зелені зони міст на варті прохолоди», виданому ГО УЕК “Зелена Хвиля” за підтримки Національного екологічного центру України в рамках програми Climat Forum East II, активісти ВМГО «Студентське братство» планують також проводити громадське лобіювання необхідних рішень міських рад на Сході України у сфері озеленення із застосуванням саме тих дерев, які найкраще захищають міста від надмірної спеки, яка влітку стає одним з яскравих проявів зміни клімату в Україні.

AjbWhGGUF_k

Завдяки екоурокам юні мешканці Луганської, Донецької та Харківської областей почали дізнаватися,  як, ще будучи учнем чи студентом, кожен може щось корисне зробити для охорони довкілля, для захисту свого міста від літньої спеки, а цілої Планети від зміни клімату. Адже під час глобального потепління збільшується кількість спекотних днів у наших містах влітку, водночас, певні види дерев найкраще поглинають вуглекислий газ (який є парниковим газом) і зменшують температуру повітря на вулицях міст.

Метою екоуроків є поширення серед молоді розуміння причин та наслідків зміни клімату, способів громадської участі у лобіюванні зменшення викидів в атмосферу (які посилюють парниковий ефект). Особливу увагу лектори приділяють роз’ясненню дієвості залучення кожного волонтера до просвітницької та адвокаційної роботи щодо зміни клімату, зокрема, до громадського впливу на планування зелених зон у містах, яке сьогодні стає важливим елементом адаптації до зміни клімату.

8pGgf5_dZEg

Еколого-просвітницькі заходи становлять однин з компонентів проекту «Школа громадянської освіти для молоді Сходу України», який здійснює ВМГО «Студентське братство» за підтримки будівельної компанії «Будівництво і монтаж», евакуйованої з окупованого Донецька. У майбутнього планується поширення екопросвітницького досвіду “братчиків” зі Сходу на інші регіони України.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»