Ефективним способам захисту прав біженців навчались працівники системи БПД та адвокати Чернігівщини

24 листопада 2021 року в Чернігові відбувся тренінг «Міжнародні та національні стандарти захисту прав шукачів притулку та біженців в Україні» для працівників центрів з надання безоплатної правової ...

Додано:
Viktor Tarasov

Training.Chernihiv.BPD_24.11.2021_1
Ефективним способам захисту прав біженців навчались працівники системи БПД та адвокати Чернігівщини

24 листопада 2021 року в Чернігові відбувся тренінг «Міжнародні та національні стандарти захисту прав шукачів притулку та біженців в Україні» для працівників центрів з надання безоплатної правової допомоги (БПД) та адвокатів Чернігівської області.

Звертаючись до учасників тренінгу, директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко наголосив на важливості проведення подібних заходів та підвищення рівня обізнаності адвокатів та працівників центрів БПД у міграційному законодавстві в актуальних умовах міграційних викликів на кордонах України.

«Такий захід дуже важливий для нашої області тому, що в Україні лише 3 пункти тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (ПТПІ) і саме на Чернігівщині знаходиться один з них», – зазначив керівник місцевого центру БПД.

Володимир Бобруйко також розповів про свою практику роботи у сфері міграційного права, поділився поточними процесами, статистикою, практичними аспектами роботи в Чернігівському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства.

Training.Chernihiv.BPD_24.11.2021_3  Training.Chernihiv.BPD_24.11.2021_2

Надія Едієва, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, зазначила, що зміни в законодавстві вимагають від представників адвокатської та правозахисної спільноти особливої уваги до супроводження справ щодо екстрадиції осіб та попередження видворення іноземців до країн, в яких вони можуть зазнати катувань та жорстокого поводження, в тому числі в розрізі практики Європейського суду з прав людини.

Під час тренінгу учасники змогли ознайомитися з міжнародними та національними правовими механізмами в сфері захисту права на притулок, процедурами визначення статусу біженця за Конвенцією про статус біженців 1951 року та Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», особливостями оскарження рішень міграційної служби про відмову у прийнятті заяви шукача притулку щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та оформлення документів для розгляду таких заяв, розглянули основні аспекти проблеми безгромадянства та практику Європейського суду з прав людини в контексті розгляду справ шукачів притулку.

Окремим блоком тренінгу учасники розглянули питання осіб без громадянства в контексті нового Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання особою без громадянства» від 16.06.2020 року.

Захід організовано Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Фундації домів прав людини.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу