Дитинство без туберкульозу – програма для України

26 січня 2021 року підписано договір з ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Національної академії медичних наук України про співпрацю між відділенням дитячої ...

25
Дитинство без туберкульозу – програма для України

26 січня 2021 року підписано договір з ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Національної академії медичних наук України про співпрацю між відділенням дитячої фтизіатрії та БО «Фундація «Громадський рух «Українці проти туберкульозу»  щодо спільної протидії дитячому туберкульозу.

Захворювання на туберкульоз в усьому світі та, зокрема, в Україні, є однією з найбільших соціально-економічних проблем. У 1993 році ВООЗ оголосила туберкульоз глобальною проблемою людства. Щороку хвороба забирає життя в майже півмільйона людей.

Сьогодні, в умовах стрімкого поширення туберкульозу з широкою стійкістю до ліків, щодня 10 громадян України помирають від туберкульозу. Україна посідає друге місці у світі за поширеністю туберкульозу з широкою лікарською стійкістю і входить до десяти країн світу з найвищим показником мультирезистентного туберкульозу.

В умовах поширення мультирезистентного туберкульозу особливу небезпеку туберкульоз становить для дітей та підлітків. Так, лише за офіційною статистикою щороку в Україні на туберкульоз захворюють майже 1000 дітей.

У той же час, за даними ВООЗ в Україні середній розрахунковий показник захворюваності дітей на туберкульоз дорівнює 37,4 на 100 тис., або 2500 дітей, що в 4,5 рази перевищує офіційний показник.

Сучасна увага до проблеми боротьби з ТБ у дітей в світі пов’язана, насамперед, з тим, що ті завдання, виконання яких передбачалося, не були виконані в повному обсязі (WHO, 2017).

Інструменти та підходи, які пропонувалися, вичерпали себе і не привели до очікуваних результатів. Стало зрозуміло, що треба змінювати системні підходи щодо боротьби з ТБ.

Тому багато документів останніх років, підготовлених міжнародними організаціями (WHO, CDC, KNCV) закликають:

– звернути увагу на питання дитячого ТБ, оскільки, в країнах з високим тягарем ТБ, інфікування МБТ відбувається ще в дитинстві, а розвиток локального ТБ можна попередити;

– удосконалювати методи лікування та специфічної діагностики туберкульозної інфекції у дітей;

– здійснювати контроль над латентною туберкульозною інфекцією (ЛТІ).

Наразі все більше уваги також привертають до себе напрямки, пов’язані з вивченням мультирезистентного туберкульозу (MDR TB) у дітей.

Система надання протитуберкульозної допомоги дітям потребує оновлення, подальшого наукового розвитку, покращення методичного забезпечення. Усе це потребує політичної, наукової та фінансової  підтримки.

Враховуючи вищезазначене, ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Національної академії медичних наук України» та БО «Фундація «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» уклали договір.

Договором передбачено розробку та втілення проектів, метою яких є  налагодження тісної співпраці та консолідація зусиль учасників Договору, спрямованих на вирішення та узгодження позицій з ключових питань, підготовки та реалізації спільних заходів, забезпечення комунікації між заінтересованими сторонами тощо.

Також, учасники Договору, будуть спільно обговорювати, організовувати і проводити публічні заходи в рамках спільних проектів. ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського в рамках спільних проектів здійснюватиме інформаційно-методичне забезпечення запланованих заходів. Спільно підготовлені інформаційні, консультативні та інші матеріали, що стосуються предмета Договору, будуть розміщені у засобах масової інформації

В рамках спільних проектів БО «Фундація «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» здійснюватиме заходи, спрямовані на адвокацію, комунікацію  та соціальну мобілізацію, націлені на виконання поставлених завдань та інше.

БО «Фундація «Громадський рух «Українці проти туберкульозу»


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?