У Києві відбулася дискусія про співпрацю громадських організацій та влади

У п’ятницю, 6 листопада у Києві відбулася Національна конференція «Громадянське суспільство та влада: Стратегія співробітництва та розвитку на 2016 – 2020 рр.», яку організували ОБСЄ та ПРООН. ...

IMG_2708
У Києві відбулася дискусія про співпрацю громадських організацій та влади

У п’ятницю, 6 листопада у Києві відбулася Національна конференція «Громадянське суспільство та влада: Стратегія співробітництва та розвитку на 2016 – 2020 рр.», яку організували ОБСЄ та ПРООН.

Впродовж заходу обговорювались такі актуальні теми, як: «Роль волонтерів у розвитку громадянського суспільства» та «Зростаюче значення співпраці між державою та громадянським суспільством». Особливо цікавими були доповіді іноземних експертів, які поділилися досвідом будування демократії та громадянського суспільства в Хорватії та Угорщині. Зокрема, Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні, наголосив на тому, що «сучасне суспільство має мати мужність, бути відкритим та не боятися висловлювати свою думку».

Основним доповідачем була Естер Маркус, Експерт Єврокомісії з питань державної політики. Вона розповідала про зростаюче значення співпраці між державою та громадянським суспільством. Естер Маркус порекомендувала українським організаціям громадянського суспільства (ОГС) об’єднуватися задля збільшення ефективності. Громадським активістам вона порадила щоразу ставити собі мотиваційне запитання: “Що я можу зробити для своєї країни без зовнішньої підтримки?”, а також шукати всеможливих шляхів реалізації своїх ідей.

IMG_2710

Основна частина конференції була присвячена обговорюванню пріоритетних напрямків оновленої Стратегії. Любов Паливода, консультант Координатора проектів ОБСЄ в Україні, зазначила, що одним з головних завдань ОГС є поширення серед людей знань, які зможуть допомогти їм у майбутньому. Представник Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Михайло Чаплига, поділився своїми думками про співпрацю держави і громадянського суспільства, і про те, що мало мати права, треба мати механізми реалізації цих прав. Максим Лациба з Українського незалежного центру політичних досліджень охарактеризував проблеми, з якими стикаються ОГС як на державному рівні, так і на рівні місцевого самоврядування. Олександр Вінніков, представник Мережі європейського права, описав співпрацю різних секторів суспільства, наголосив на проблемі обмеженого доступу до статистичної інформації та звітів роботи різних організацій.

Після обіду учасники заходу мали змогу допрацювати, уточнити та запропонувати доповнення і зміни до стратегії. Ця робота проходила у 4 групах, відповідно до 4 напрямків: Інституційна база для розвитку громадянського суспільства, Зміцнення ролі ОГС для соціально-економічного розвитку, Громадянське суспільство та демократія участі, Міжсекторальна співпраця. Така форма надала можливість кожному висловити свої думки, щодо теми, яка їх зацікавила. Робота виявилась справді продуктивною!

IMG_2709

У конференції взяли участь представники, як громадських організацій, так і владних структур зі всієї України. Нашу організацію – «Інститут суспільних ініціатив» представили 5 членів з різних осередків: Оксана Гудкова, Віталій Сергійчук, Катерина Лопушанська, Ірина Волощак та Ілля Залуцький.

Катерина Лопушанська, Ірина Волощак


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»